Wolontariat w PFR

Wolontariat jest bardzo ważnym elementem działalności Fundacji PFR, ale także priorytetowym działaniem dla całej Grupy PFR.

Realizowane na bieżąco działania wolontariackie obejmują szeroki zakres aktywności – od dzielenia się wiedzą ekspercką, przez wspieranie darami osób w potrzebie, po aktywne poszukiwanie możliwości wsparcia w lokalnych społeczności.

Wolontariusze bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem, biorą aktywnie udział w akcjach i projektach społecznych Fundacji, angażują swój czas i przekazują dary. Dzięki nim pomaganie na stałe weszło do działań pracowników PFR.

Wolontariat w liczbach

wolontariuszy

zrealizowane projekty

przepracowanych godzin

Działania realizowane w ramach wolontariatu

Wolontariat pracowniczy w Grupie Kapitałowej PFR jest realizowany na wiele sposobów – poprzez tworzenie dużych akcji, ale także wspieranie aktywności społecznej wolontariuszy czy przekazywanie darowizn na ważne cele charytatywne.

Aktywny Wolontariat

Pracownicy GK PFR biorą udział w wyzwaniu sportowym – biegają i jeżdżą na rowerach, a przemierzone przez nich kilometry przeliczane zostają na środki pieniężne, które następnie przekazujemy organizacjom społecznym.

Wolontariusze na Start

Promujemy wolontariat i wspieramy inicjatywy pracowników GK PFR. Każdy z nich może zgłosić pomysł na akcję wolontariacką i dostać grant na realizację własnego projektu charytatywnego lub społecznego.

Wolontariat kompetencyjny

Pracownicy GK PFR chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, w roli mentorów i edukatorów angażują się w liczne akcje społeczne. Takim działaniem jest prowadzenie warsztatów dla podopiecznych projektu SamoDZIELNI.

Zbiórki

Chętnie dołączamy do akcji specjalnych, organizując zbiórki rzeczowe i finansowe. Od 4 lat wspieramy takie ogólnopolskie inicjatywy, jak Szlachetna Paczka, ale także tworzymy własne, jak Podaruj pluszaka dla dzieciaka.

Aktywny Wolontariat

Wolontariusze na Start

Wolontariat kompetencyjny

Zbiórki

Nasze projekty

Wolontariusze na start

Program grantowy Fundacji PFR skierowany do pracowników Grupy PFR, którzy mogą zgłaszać swoje pomysły oraz gotowe projekty i tym samym wspierać ważne inicjatywy społeczne. Każdy kto zgłosi projekt może liczyć na grant finansowy. Celem programu "Wolontariusze na start" jest przede wszystkim integracja pracowników wokół wspólnej działalności społecznej, a także rozwój ich umiejętności i wspieranie w działaniach na rzecz najbliższego otoczenia.

Aktywny wolontariat

Od 2019 roku Fundacja PFR razem z Polskim Funduszem Rozwoju organizują dla pracowników Grupy PFR akcję pt. „Aktywny Wolontariat”. W jej ramach pracownicy Grupy PFR podczas jazdy na rowerze i biegania gromadzą pieniądze, które są przekazywane na wybrane przez uczestników projektu organizacje społeczne. W tym roku zebrane środki trafią do Fundacji „Z serca dla serca” z Kępia Zaleszańskiego oraz Stowarzyszenia Hospicjum Domowe z Chełma.

SamoDZIELNI

Autorski projekt Fundacji PFR. Dzięki udziałowi wolontariuszy-ekspertów z Grupy PFR udało nam się przeprowadzić już dwie edycje projektu, pomagając ponad 50 młodym ludziom - młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy.

Technologią w raka

Projekt skierowany do dwóch grup odbiorców - dzieci przebywających na szpitalnym oddziale onkologicznym oraz osób starszych. Kluczem do realizacji tego niezwykłego projektu był udział wolontariuszy PFR, którzy chętnie dzielili się swoją pozytywną energią z dziećmi przebywającymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, a także poświęcali swój czas, aby pokazać świat wirtualnej rzeczywistości (VR) seniorom, podczas niezapomnianych specjalnych warsztatów w Centralnym Domu Technologii.

Szlachetna paczka

Fundacja PFR oraz wolontariusze Grupy PFR włączyli się do ogólnopolskiej akcji i przygotowali świąteczne paczki dla rodzin, które są w trudniejszej sytuacji materialnej. Dzięki zgromadzonym darom, wsparciu organizacyjnemu wolontariuszy i dużej hojności darczyńców udało się zrealizować marzenia pięciu rodzin.

Wieszak ciepła

Fundacja PFR dołączyła do ogólnopolskiej akcji, polegającej na dzieleniu się z osobami potrzebującymi ciepłymi ubraniami. W ramach realizacji projektu wolontariusze Fundacji PFR zebrali wśród pracowników Grupy PFR ubrania, a następnie rozmieścili dary w różnych częściach Warszawy, tam gdzie osoby potrzebujące miały do nich swobodny dostęp.

Poznaj naszych wolontariuszy

Zobacz jak wygląda wolontariat w PFR

Każda akcja wolontariacka to przedsięwzięcie z ogromną dawką pozytywnej energii, ponieważ pracownicy Grupy PFR to społeczność, która po prostu lubi pomagać.

20200825_111329
20210220_120138