← Strona główna Grupy PFR

Wolontariat w PFR

Wolontariat jest bardzo ważnym elementem działalności Fundacji PFR, ale także priorytetowym działaniem dla całej Grupy PFR.

Realizowane na bieżąco działania wolontariackie obejmują szeroki zakres aktywności – od dzielenia się wiedzą ekspercką, przez wspieranie darami osób w potrzebie, po aktywne poszukiwanie możliwości wsparcia w lokalnych społeczności.

Wolontariusze bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem, biorą aktywnie udział w akcjach i projektach społecznych Fundacji, angażują swój czas i przekazują dary. Dzięki nim pomaganie na stałe weszło do działań pracowników PFR. 

Nasze projekty

Wolontariusze na start

Program grantowy Fundacji PFR skierowany do pracowników Grupy PFR, którzy mogą zgłaszać swoje pomysły oraz gotowe projekty i tym samym wspierać ważne inicjatywy społeczne. Każdy kto zgłosi projekt może liczyć na grant finansowy. Celem programu "Wolontariusze na start" jest przede wszystkim integracja pracowników wokół wspólnej działalności społecznej, a także rozwój ich umiejętności i wspieranie w działaniach na rzecz najbliższego otoczenia.

Aktywny wolontariat

Od 2019 roku Fundacja PFR razem z Polskim Funduszem Rozwoju organizują dla pracowników Grupy PFR akcję pt. „Aktywny Wolontariat”. W jej ramach pracownicy Grupy PFR podczas jazdy na rowerze i biegania gromadzą pieniądze, które są przekazywane na wybrane przez uczestników projektu organizacje społeczne. W tym roku zebrane środki trafią do Fundacji „Z serca dla serca” z Kępia Zaleszańskiego oraz Stowarzyszenia Hospicjum Domowe z Chełma.

SamoDZIELNI

Autorski projekt Fundacji PFR. Dzięki udziałowi wolontariuszy-ekspertów z Grupy PFR udało nam się przeprowadzić już dwie edycje projektu, pomagając ponad 50 młodym ludziom - młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy.

Technologią w raka

Projekt skierowany do dwóch grup odbiorców - dzieci przebywających na szpitalnym oddziale onkologicznym oraz osób starszych. Kluczem do realizacji tego niezwykłego projektu był udział wolontariuszy PFR, którzy chętnie dzielili się swoją pozytywną energią z dziećmi przebywającymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, a także poświęcali swój czas, aby pokazać świat wirtualnej rzeczywistości (VR) seniorom, podczas niezapomnianych specjalnych warsztatów w Centralnym Domu Technologii.

Szlachetna paczka

Fundacja PFR oraz wolontariusze Grupy PFR włączyli się do ogólnopolskiej akcji i przygotowali świąteczne paczki dla rodzin, które są w trudniejszej sytuacji materialnej. Dzięki zgromadzonym darom, wsparciu organizacyjnemu wolontariuszy i dużej hojności darczyńców udało się zrealizować marzenia pięciu rodzin.

Wieszak ciepła

Fundacja PFR dołączyła do ogólnopolskiej akcji, polegającej na dzieleniu się z osobami potrzebującymi ciepłymi ubraniami. W ramach realizacji projektu wolontariusze Fundacji PFR zebrali wśród pracowników Grupy PFR ubrania, a następnie rozmieścili dary w różnych częściach Warszawy, tam gdzie osoby potrzebujące miały do nich swobodny dostęp.

Aktualności

Poznaj naszych wolontariuszy

Zobacz jak wygląda wolontariat w PFR

Każda akcja wolontariacka to przedsięwzięcie z ogromną dawką pozytywnej energii, ponieważ pracownicy Grupy PFR to społeczność, która po prostu lubi pomagać.

2
4
20200825_111329
20210220_120138
pht3
20210424_124910_resized_1
20210424_132210_resized
ff_00299
ff_00403
image000000
Wolontariat-cyberbezpieczenstwo-fundacja
Wolontaria_Fundacja_PFR (1)
Wolontaria_Fundacja_PFR (2)
Wolontaria_Fundacja_PFR (3)
Wolontaria_Fundacja_PFR (4)
Wolontaria_Fundacja_PFR (5)
szlachetna-paczka-2022-1
szlachetna-paczka-2022-2
szlachetna-paczka-2022-3
szlachetna-paczka-2022-4
szlachetna-paczka-2022-5
szlachetna-paczka-2022-6
szlachetna-paczka-2022-7
szlachetna-paczka-2022-8
szlachetna-paczka-2022-9
szlachetna-paczka-2022-10