Edukacyjny plac zabaw – akcja Wolontariuszy na Start

Edukacyjny plac zabaw – akcja Wolontariuszy na Start

W ramach programu „Wolontariusze na Start” wspólnie z pracownikami Zespołu Funduszu Ekspansji Zagranicznej PFR TFI odwiedziliśmy malowniczą podwarszawską miejscowość Wyczółki. Pomogliśmy tam miejscowej szkole podstawowej w montażu nowych urządzeń edukacyjnych na placu zabaw.

Akcja odbyła się z inicjatywy pracownic i pracowników PFR TFI, którzy zgłosili się do naszej Fundacji po grant na zakup zabawek, a następnie pojechali do Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach, aby samodzielnie je zainstalować. Mamy nadzieję, że nowe sprzęty – eko-memory i głuchy telefon – przyniosą uczennicom i uczniom taką samą radość w zabawie, jak naszym wolontariuszom przy montażu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z akcji:

To nie była ani pierwsza akcja Zespołu PFR TFI, ani pierwsza wizyta w Wyczółkach. W podobnym składzie byliśmy tam dwa lata temu. Wtedy wspólnie z uczniami szkoły sadziliśmy drzewa na terenie szkoły, aby mieli się oni gdzie skryć podczas upalnych letnich dni.

Gratulujemy i dziękujemy wolontariuszom i wolontariuszkom Zespołu Funduszu Ekspansji Zagranicznej PFR TFI za zaangażowanie. Dzięki programowi grantowemu „Wolontariusze na Start” realizujemy projekty społeczne, budując razem lepszą przyszłość.

Dołącz do Akademii Rozwoju i zmień przeciwności w swoje super moce
Gdzie przebiega granica pomiędzy ochroną klimatu a geoekonomią? – wnioski ze spotkania edukacyjnego