Wiosna w sercu dla Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach – akcja pomocowa Wolontariuszy na Start

Wiosna napędza do działania. Zespół Departamentu Zarządzania Aktywami PFR TFI wyruszył do podwarszawskiej miejscowości z akcją wolontariacką „Wiosna w sercu”, zorganizowaną w ramach projektu naszej Fundacji „Wolontariusze na start”. Odwiedzili podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, aby odnowić części wspólne!

Wolontariuszki i wolontariusze przez cały dzień ramię w ramię remontowali i doposażali gabinet logopedyczny dla najmłodszych dzieci niewidomych i słabowidzących – zamontowali meble i dodatkowe pomoce oraz zabawki do pracy terapeutycznej. Pracowali także w ogrodzie – grabili liście na placu zabaw oraz odnawiali bramę wjazdową do Przedszkola w ośrodku.

Wykonany remont to coś więcej niż świeżo pomalowane ściany. To przede wszystkim realna pomoc dla podopiecznych ośrodka – dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję, że wsparcie zespołu PFR TFI wpłynie na wzrost komfortu osób korzystających z pomocy Towarzystwa, a sama akcja pomogła również w definicji kolejnych obszarów wymagających wsparcia.

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie to organizacja pożytku publicznego, która od 1911 roku otacza osoby niewidome i słabowidzące wszechstronną opieką. Towarzystwo prowadzi przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły zawodowe i branżowe, technika, liceum ogólnokształcące, szkołę policealną, szkołę muzyczną oraz internaty. Towarzystwo opiera swoją działalność w dużej mierze na wsparciu darczyńców. Dzięki ich pomocy dzieci niewidome i słabowidzące mogą korzystać z rehabilitacji, np. ruchowej, orientacji przestrzennej, terapii widzenia, muzykoterapii, hipoterapii i dogoterapii oraz wsparcia psychologicznego. Rozwijają swoje talenty w trakcie zajęć muzycznych i sportowych. Obecnie w Ośrodku przygotowuje się do samodzielnego życia ponad 250 uczniów z całej Polski. Zespół specjalistów Wczesnego Wspomagania Rozwoju Niewidomego Dziecka udziela profesjonalnej pomocy ponad 40 dzieciom i ich rodzinom.

Dziękujemy za inicjatywę i poświęcony czas wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom. Wierzymy, że Wasze zaangażowanie zainspiruje kolejnych pracowników do działania.

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z całej akcji:

Ogłaszamy wyniki Wakacyjnej AktywAKCJI! Dofinansujemy 100 instytucji
Znamy jury w Konkursie Edukacja Jutra!