Wspólne zazielenianie tarasu – Dzień Ziemi w PFR

Wspólne zazielenianie tarasu – Dzień Ziemi w PFR

W ramach obchodów Święta Ziemi nasza Fundacja przeprowadziła niezwykłą akcję sadzenia roślin. Nasz taras na 6. piętrze w budynku CEDET, gdzie mieści się siedziba Polskiego Funduszu Rozwoju i Fundacji, zamienił się w piękny ogród!

Do akcji w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi zaangażowało się prawie 50 wolontariuszek i wolontariuszy. Wszyscy, dla wspólnej korzyści, cały ranek sadzili zioła, owoce i rośliny ozdobne. Tym samym stworzyli dla siebie, a także koleżanek i kolegów z PFR, doskonałą strefę wypoczynkową, na świeżym powietrzu, pośród powiewających traw i kwitnących krzewów. Taras ozdobiliśmy roślinami, które z założenia mają pięknie się prezentować przez okrągły rok. Oprócz roli dekoracyjnej, postawiliśmy też na funkcjonalność, dlatego uzupełniliśmy tę kompozycję o zioła, które na pewno przydadzą się w kuchni do zrobienia herbaty albo jako dodatek do obiadu.

Aż 12 wielkich donic zaczęło emanować życiem i aromatami. Zioła takie jak bazylia, rozmaryn czy mięta zaczęły tańczyć na wietrze, emanując intensywnymi zapachami. Krzewy owocowe, truskawki i poziomki, obiecały nam już przyszłoroczne pyszności. A ozdobne tuje i maciejki dodały naszemu zakątkowi nieco eko-elegancji.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej zielonej inicjatywie. Dzięki temu przestrzeń zyskuje nowe życie i charakter!

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju powołuje do życia Centralny Dom Technologii
Ekologiczne warsztaty w CDT z okazji Dnia Ziemi