← Strona główna Grupy PFR

Rozgrzewamy serca na święta – wolontariat pracowniczy GK PFR w grudniu 2023

Fundacja PFR
Rozgrzewamy serca na święta – wolontariat pracowniczy GK PFR w grudniu 2023

Okres świąteczny to nie tylko przygotowania do spotkań rodzinnych, to także czas refleksji, zadumy i chęci niesienia pomocy tym, którym mniej poszczęściło się w życiu. Wolontariuszki i wolontariusze Grupy Kapitałowej PFR są aktywni przez cały rok i nie zwalniają tempa nawet w grudniu. Im bliżej Świąt Bożego Narodzenia, tym ciepło wypełnia ich serca coraz bardziej, a zaangażowanie w działalność dla potrzebujących rośnie. W tym roku zaangażowaliśmy się w aż trzy akcje świąteczne!

Już kolejny raz zorganizowaliśmy w Grupie PFR Szlachetną Paczkę, w tym roku wspierając 5 potrzebujących rodzin. O Weekendzie Cudów, darczyńcach, wolontariuszkach i wolontariuszach rozwożących podarunki do magazynów pisaliśmy więcej TUTAJ.

Po raz kolejny zorganizowaliśmy akcję „Listy do Św. Mikołaja”. Do udziału zaprosiliśmy podopiecznych zaprzyjaźnionych Domów Dziecka: Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Włodawie, Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Międzylesiu i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyk” i „Słoneczny Dom” w Janowie Lubelskim. Dzieci i młodzież z instytucji napisali listy do św. Mikołaja, w których przedstawili swoje małe życzenia. Każdy z pracowników GK PFR mógł wybrać marzenie, które chciał spełnić. Listy szybko znalazły swoich adresatów, którzy przyszykowali upragnione prezenty! Następnie wolontariuszki i wolontariusze wcielili się w rolę prawdziwych Mikołajów i rozdali dzieciom podarunki.

Kontynuując działania na rzecz seniorów, razem z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Praga Północ i Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi zorganizowaliśmy akcję „Otwórz Serce na Święta”. W ramach działania wolontariuszki i wolontariusze, dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia, rozwozili  świąteczne paczki z najpotrzebniejszymi produktami oraz ciepłymi posiłkami najbardziej potrzebującym – chorym, samotnym i ubogim seniorom z warszawskiej Pragi-Północ. Akcja „Otwórz Serce na Święta” to forma łagodzenia ubóstwa, zapewniająca seniorom godne i spokojne Święta Bożego Narodzenia.

Podsumowując Wolontariat w 2023 roku, wzięliśmy udział w 13 akcjach wolontariackich, w tym przekazaliśmy dwa granty na pracownicze projekty wolontariackie w ramach „Wolontariuszy na Start”. Pośród wszystkich pracowników Grupy PFR 177 z nich zaangażowało się wolontariacko, a ponad 300 wzięło udział w „Aktywnym Wolontariacie”. Dzięki „wybieganym” i „wyjeżdżonym” kilometrom w „Aktywnym Wolontariacie” przekazaliśmy prawie 100 tys. zł darowizn na rzecz 5 organizacji społecznych: Fundacji Między Niebem a Ziemią, Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Olsztynie, Fundacji „Z Serca dla Serca”, Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa” oraz Fundacji „Po Drugie”.

Z okazji zakończenia roku pełnego zaangażowania, pragniemy z całego serca podziękować każdemu z Was – Darczyńcy, Wolontariusze i Wolontariuszki – za niezmierne wsparcie, jakie okazaliście jako część naszej społeczności. Wasze oddanie, życzliwość i energię włożoną w wolontariat pracowniczy w 2023 roku sprawiły, że nasze działania nabrały znaczenia, które wykracza poza ramy codzienności.
 

Fundacja PFR
Poprzedni artykuł
CDT z Allegro uczą młodzież cyfrowej przedsiębiorczości
Weekend cudów w Grupie PFR
Następny

Zainteresują Cię również