5 lat Aktywnego Wolontariatu – relacja z Gali podsumowującej

fundacja-news-zdjecie-glowne-20231017

Od 5 lat jeden z głównych projektów wolontariackich naszej Fundacji „Aktywny Wolontariat” rozwija się w zawrotnym tempie. Przygodę rozpoczynaliśmy od 37 zaangażowanych wolontariuszy, w tym roku udział w akcji wzięło aż 315 pracowników Grupy Kapitałowej PFR. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu w tej edycji wsparliśmy 5 organizacji społecznych łączną kwotą prawie 100 tysięcy złotych.

Z okazji zakończenia 5. edycji Aktywnego Wolontariatu zorganizowaliśmy Galę dla wolontariuszek i wolontariuszy oraz przedstawicieli organizacji społecznych, na rzecz których zbieraliśmy środki. To nasze osobiste święto wolontariatu. Wydarzenie rozpoczęła Prezeska naszej Fundacji Magdalena Grzankowska, gratulując wszystkim Aktywnym Wolontariuszkom i Wolontariuszom.

W 5. edycji Aktywnego Wolontariatu obdarowaliśmy 5 organizacji: Fundację Między Niebem a Ziemią, Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Olsztynie, Fundację „Z Serca dla Serca”, Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa” oraz Fundację „Po Drugie”. Zaprosiliśmy przedstawicieli tych organizacji  do panelu dyskusyjnego, podczas którego opowiedzieli oni o swoich działaniach.

Pani Sylwia Zarzycka, Prezeska Fundacji Między Niebem a Ziemią, podkreśliła jak ważne jest wsparcie nie tylko nieuleczalnie chorych dzieci, ale również ich rodziców i opiekunów. Pani Aleksandra Sobieraj-Błotniak, Dyrektorka Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Olsztynie, opowiedziała o metodach terapii i codzienności wychowanków. O tym, dlaczego nie liczba dni życia, a ich jakość jest najważniejsza mówił Pan Karol Czernecki, Prezes Fundacji „Z Serca dla Serca” w kontekście dzieci, które trafią do Domu Hospicyjnego w Kępiach Zaleszańskich, który jest w trakcie budowy. Jak radośnie spędzać czas z dziećmi pomimo choroby opowiedziała Pani Anna Mardofel ze Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa”. O źródle kryzysu bezdomności dzieci i sposobach przeciwdziałania mówiła Agnieszka Sikora, Prezeska Fundacji „Po Drugie”. Na koniec przypomniała zebranym Wolontariuszkom i Wolontariuszom, że pomimo poruszanych tematów powinni się radować, że ich pomoc ma realny wpływ na życie dzieci i młodzieży. Więcej o działalności i realnym wpływie Aktywnego Wolontariatu można dowiedzieć się z wideo:

O oprawę muzyczną zadbały pracowniczki i Wolontariuszki PFR S.A. – Aleksandra Matuszewska i Magdalena Ebert, które kolejne punkty gali urozmaiciły występami recitalowymi. Na koniec odbyło się rozdanie nagród dla najaktywniejszych pracowniczek i pracowników oraz poczęstunek.

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim naszym Aktywnym Wolontariuszkom i Wolontariuszom za każdy pokonany kilometr, krok, punkt, który przyczynił się do osiągnięcia każdego z celów charytatywnych. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, wytrwałość, systematyczność i dobre serca!

Energetyczny wymiar relacji międzynarodowych – pierwsze spotkanie z cyklu edukacji o klimacie dla studentek i studentów
Kluczowa rola Polek w rozwoju gospodarczo-społecznym. Podsumowujemy cykl konferencji „Kobiety mają wybór” – relacja