O Projekcie

„Cyberbezpieczni” to ogólnopolski program edukacyjny realizowany przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju, promujący wiedzę i bezpieczne zachowania w Internecie. Jest on skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dotychczas w zajęciach wzięło udział ponad 1000 uczniów i nauczycieli. W edycji 2023 roku oprócz warsztatów i kursów zaplanowaliśmy także ogólnopolski test wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci.

Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju kompetencji uczniów i nauczycieli „Cyberbezpieczni”.

Działania edukacyjne przewidziane w projekcie są tworzone i organizowane przez zespół Centralnego Domu Technologii.

Działania realizowane w projekcie

Projekt składa się z pięciu komponentów edukacyjnych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami każdego z nich.

Ogólnopolski Konkurs i Test wiedzy

Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w Internecie

Zaprosiliśmy dzieci i młodzież szkolną do udziału w Ogólnopolskim Konkursie i Teście wiedzy „Cyberbezpieczni”. To była nie tylko świetna okazja do sprawdzenia się w starciu z hipotetycznymi zagrożeniami i cyberprzestępcami, ale również szansa na wygranie atrakcyjnych nagród.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku powyżej 13 lat. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w Teście wiedzy. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody – 100 bonów na zakupy w Allegro o wartości 500 zł!

Materiały edukacyjne do pobrania

Zachęcamy nauczycieli i edukatorów do bezpłatnego pobierania materiałów edukacyjnych, które przygotowali edukatorzy Centralnego Domu Technologii. Materiały można wykorzystać podczas lekcji z uczniami lub zainspirować się nimi i na ich podstawie tworzyć własne narzędzia edukacyjne.

Debata CDTalks o cyberbezpieczeństwie

Zapraszamy do obejrzenia debaty eksperckiej z cyklu CDTalks “Jak uczyć o cyberbezpieczeństwie?”

Cyberbezpieczni-Fundacja-foto1
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto2
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto3
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto4
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto5
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto6
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto7
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto8
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto9
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto10
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto11
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto12
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto13
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto14
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto15
Cyberbezpieczni-Fundacja-foto16

Dofinansowano ze środków budżetu państwa

Projekt został zrealizowany ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju kompetencji uczniów i nauczycieli „Cyberbezpieczni”

Cyberbezpieczni – ogólnopolski program promujący wiedzę i bezpieczne zachowania skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Wartość finansowania: 564 200 zł

Całkowita wartość zadania: 707 700,00 zł

Projekt „Cyberbezpieczni” powstał w myśl promocji wiedzy i bezpiecznych zachowań w Internecie. Działania edukacyjne przewidziane w projekcie obejmują warsztaty prowadzone online (stream w klasach) przez edukatorów CDT oraz stacjonarnie dla młodzieży szkolnej i nauczycieli. Aby wiedza o zagrożeniach czyhających w cyfrowej rzeczywistości mogła dotrzeć do jak najszerszego grona młodych odbiorców zajęcia są prowadzone bezpłatne dla uczniów z całej Polski. Natomiast pedagodzy, w ramach cyklu darmowych webinarów Piątki dla nauczycieli w CDT, mogą wzmacniać swoje kompetencje zawodowe w zakresie bezpieczeństwa w sieci. W mediach trwa kampania edukacyjna skierowana do uczniów i rodziców w zakresie cyberbezpieczeństwa, mediów społecznościowych oraz rzetelności informacji w sieci. Owocem akcji są animacje informacyjne oraz broszura dla rodziców i nauczycieli, pełna praktycznych wskazówek.