Rozmawiamy o sytuacji Polek – zapraszamy na spotkania „Kobiety mają wybór” do Ostrowia Wielkopolskiego i Grudziądza

Po wakacjach powracamy z cyklem bezpłatnych konferencji o sytuacji Polek w ramach projektu społeczno-edukacyjnego „Kobiety mają wybór”. We wrześniu zapraszamy na aż dwa spotkania, podczas których wspólnie z ekspertkami i ekspertami zastanowimy się nad rolą kobiet w życiu społecznym i zawodowym.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się 18 września w Ostrowiu Wielkopolskim, w godz. 11:00-15:00. Podczas wydarzenia zaplanowano warsztaty na temat dobrostanu finansowego kobiet oraz debata ekspercka pt. „Przywództwo w sferze publicznej i biznesie w rękach kobiet”. Zostaną również zaprezentowane wyniki dwu raportów Polskiego Instytutu Ekonomicznego pt. "Sytuacja kobiet w Polsce z perspektywy społeczno-ekonomicznej" oraz Instytutu Pokolenia „Kobiety mają wybór. Zmiana sytuacji kobiet w Polsce w XX i XXI wieku”. Serdecznie zapraszamy już w najbliższy poniedziałek do Antonina do Hotelu Górecznik, przy ul. Wrocławskiej 7. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.

Na kolejne wydarzenie w Grudziądzu zapraszamy już we środę, 20 września, do Hotelu Rad, przy ul. Chełmińskiej 144. Konferencja odbędzie się w godz. 11:00-15:00 i w tym czasie prelegentki oraz  prelegenci będą dyskutować o sytuacji Polek i ich roli w biznesie, gospodarce i społeczeństwie. Zaplanowaliśmy również wystąpienia na temat well-beingu ekonomicznego kobiet i braku korelacji płci z profesjonalizmem. Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. Aby wziąć udział w konferencji, należy się zarejestrować.

Parter strategiczny projektu - Fundacja Empiria i Wiedza. Partnerami merytorycznymi są Polski Instytut Ekonomiczny oraz Instytut Pokolenia.

Konferencje „Kobiety mają wybór” to doskonała okazja do wysłuchania inspirujących rozmów, zdobycia nowej wiedzy i nawiązania cennych kontaktów. W ramach zapowiedzi czego można się spodziewać, zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji otwierającej projekt, która odbyła się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie:

Ponad 20 tysięcy uczestników 3. edycji programu grantowego Wakacyjna AktywAKCJA
Wirtualna rzeczywistość i edukacja historyczna – wystartowały zapisy na zajęcia w semestrze zimowym