Ponad 20 tysięcy uczestników 3. edycji programu grantowego Wakacyjna AktywAKCJA

Fundacja_news_20230919

Przerwa wakacyjna to czas beztroski, zabawy i aktywności w otoczeniu natury. Aby jak najwięcej dzieci i młodzieży z całej Polski miało możliwość z uśmiechem na twarzy przywoływać wakacyjne wspomnienia nasza Fundacja już od 2021 roku wspiera lokalne organizacje w prowadzeniu letnich projektów skierowanych do najmłodszych mieszkańców. W tym roku odbyła się trzecia edycja naszego programu grantowego Wakacyjna AktywAKCJA, w której udział wzięło ponad 20 tysięcy uczestników. Łączna pula grantów przekazanych tej edycji to 500 tysięcy złotych.

Mogę śmiało powiedzieć, że to lato należało do Wakacyjnej AktywAKCJI! Był ruch, sporty, turnieje, warsztaty plastyczne, artystyczne i muzyczne. Nie obyło się także bez elementów edukacyjnych, dzieci nabyły nowe cenne umiejętności, takich jak jazda konna, zasady ruchu drogowego czy udzielania pierwszej pomocy. Zdecydowana większość inicjatyw odbywała się na dworze, blisko natury, co jest wyjątkowo istotne dla młodego pokolenia. Zawsze zaskakuje nas kreatywność i różnorodność realizowanych projektów, ale na pewno wszystkie łączy jedno, a jest to radość dzieci

– mówi Kamila Surała, koordynatorka Programu

Wakacyjna AktywAKCJA to unikatowy program społeczny, który bezpośrednio wspiera aktywność dzieci podczas letniego wypoczynku. Powstał z myślą o wsparciu lokalnych organizacji, które przygotowały kreatywne projekty mające na celu aktywizację dzieci i młodzieży. Do tegorocznej edycji swoje projekty zgłosiło ponad 1100 organizacji. Spośród nich Fundacja PFR wyselekcjonowała te, które najbardziej wyróżniały się oryginalnością i kładły nacisk na połączenie nauki z zabawą i odbywały się w najmniejszych miejscowościach. Dla uczestników była to wyjątkowa szansa na atrakcyjne spędzenie czasu, rozwijanie swojej wyobraźni oraz zdobywanie nowych, cennych umiejętności.

Wideo podsumowujące 3. edycję Wakacyjnej AktywAKCJI:

Bardzo gratulujemy wszystkim tegorocznym uczestnikom Programu – organizacjom społecznym, sportowym i kulturalnym, kołom gospodyń, centrum kultury i wielu innym instytucjom z całej Polski za podjęcie się wyzwania organizacji wakacyjnych atrakcji dzieci i młodzieży. Dziękujemy także wolontariuszom i wolontariuszkom, którzy byli obecni i pomagali organizować niesamowite letnie aktywności!

Edukacja o klimacie dla studentek i studentów
Rozmawiamy o sytuacji Polek – zapraszamy na spotkania „Kobiety mają wybór” do Ostrowia Wielkopolskiego i Grudziądza