Edukacyjny weekend SamoDZIELNYCH – II. zjazd

Edukacyjny weekend SamoDZIELNYCH – II. zjazd

W miniony weekend uczestnicy V. edycji projektu SamoDZIELNI ponownie odwiedzili Warszawę w ramach drugiego zjazdu edukacyjnego. Sobotę rozpoczęli od zwiedzania Regent Warsaw Hotel, w którym gościli przez cały pobyt w stolicy. Uczestnicy i uczestniczki mieli możliwość zapoznania się z pracą w Hotelu Regent oraz otrzymali przydatne wskazówki dotyczące aplikowania na staże PHH.

W Centralnym Domu Technologii przywitały ich ekspertki-wolontariuszki PFR: Julianna Jakubowska i Magdalena Lipińska, które poprowadziły warsztaty. Zajęcia koncentrowały się na kluczowych aspektach na początku drogi zawodowej, takich jak radzenie sobie ze stresem w nowym otoczeniu, tworzenie doskonałego CV i przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej. Uczestnicy również poznawali podstawowe zagadnienia z zakresu prawa pracy i rodzaje umów. Sobotnią część warsztatową zamknęła wiceprezes zarządu ZPR Media S.A. Anna Sobota, zajęciami „O sobie samym i mojej roli w zespole”. Następnie uczestnicy poznali swoich mentorów – również wolontariuszy PFR – którzy podzielili się cennymi wskazówkami i przez najbliższe miesiące będą wspierać SamoDZIELNYCH w wyborze ścieżki zawodowej.

Niedzielne spotkanie rozpoczęły się warsztatami o sytuacji rynku mieszkaniowego w Polsce, podczas których wolontariuszka-ekspertka PFR Joanna Golańska rozwiała wątpliwości czy lepiej wynajmować, czy kupować nieruchomości. Następnie, uczestnicy odkrywali swoje talenty – każdy z nich wypełnił psychometryczny test Gallupa, których wyniki wspólnie omawiali podczas dedykowanych warsztatów Fundacji Genius Life.

To był intensywny, ale niezwykle wartościowy czas. Kolejny zjazd już w maju!

Partnerami SamoDZIELNYCH zostali Centralny Dom Technologii i Polski Holding Hotelowy. Patronat honorowy nad Projektem objęli Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Patronat medialny objęła redakcja Super Express.

„Tworzenie materiałów dydaktycznych z AI”. Dołącz do webinaru i zaczerp inspiracji do swojego zgłoszenia w Konkursie Edukacja Jutra
Rozpoczynamy V. edycję Konkursu Edukacja Jutra! Tegoroczny temat – sztuczna inteligencja