Startujemy z IV. edycją Wakacyjnej AktywAKCJI – czekamy na zgłoszenia!

Startujemy z IV. edycją Wakacyjnej AktywAKCJI – czekamy na zgłoszenia!

Zachęceni pierwszymi podmuchami ciepła w kwietniu, z utęsknieniem myślimy o lecie. Aby umożliwić dzieciom i młodzieży z całej Polski spędzenia wakacji w atrakcyjny sposób, rozpoczynamy IV. edycję programu grantowego Wakacyjna AktywAKCJA. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja!

Program Wakacyjna AktywAKCJA powstał po to, aby promować aktywny i zdrowy sposób spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzież. Jednocześnie wspieramy wartościowe lokalne instytucje z całej Polski. Na dofinansowanie projektów przeznaczymy pół miliona złotych! Jedna instytucja może zdobyć grant w wysokości do 5 000 złotych. Aby zgłosić swoją inicjatywę wystarczy wypełnić formularz online.

W tej edycji stawiamy przede wszystkim na projekty realizowane w duchu zrównoważonego rozwoju. Na pewno dodatkowo docenimy te inicjatywy, które uwzględniają edukację ekologiczną. Zależy nam, aby dokształcać młode pokolenie, a nie ma lepszego sposobu na skuteczną edukację jak ta podczas zabawy!

– mówi Kamila Surała, koordynatorka projektu

Podczas wybierania zwycięskich projektów będziemy kierować się kreatywnością i pomysłowością inicjatywy oraz dopasowaniem ich do potrzeb grup odbiorców wskazanych we wniosku. Dodatkowo punktowane będą inicjatywy realizowane w województwach lubelskim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim, te zawierające walor edukacyjny, szczególnie związane z edukacją na tematy ekologiczne (zrównoważony rozwój) oraz te realizowane w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

Udział w Programie mogą zgłosić szkoły podstawowe, stowarzyszenia, fundacje, organizacje pozarządowe, jednostki ochotniczej straży pożarnej, domy dziecka, świetlice szkolne i środowiskowe, kościelne jednostki organizacyjne mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, biblioteki, domy kultury, placówki oświatowe i opiekuńcze, koła gospodyń wiejskich, ośrodki socjoterapii oraz ośrodki wychowawcze.

Zdobycie grantu angażuje lokalne instytucje, organizacje pozarządowe oraz społeczność do współpracy. Dzięki temu program może przyczynić się do zacieśnienia więzi społecznych. Dzieci z mniejszych miejscowości często mają ograniczony dostęp do zasobów edukacyjnych i kulturalnych w porównaniu do ich rówieśników z większych miast. Program grantowy może przyczynić się do zmniejszenia tej różnicy, zapewniając wszystkim dzieciom, niezależnie od miejsca zamieszkania, równy dostęp do wartościowych atrakcji i możliwości rozwoju.

Więcej informacji o projekcie znajduje się w Regulaminie.

Patronat honorowy nad Programem objął Polski Komitet Olimpijski. Partnerem został Centralny Dom Technologii. Patronatem medialnym Wakacyjną AktywAKCJĘ objęła redakcja Super Express.

Przewodnik po AI dla Nauczycieli – pobierz i się zainspiruj
„Tworzenie materiałów dydaktycznych z AI”. Dołącz do webinaru i zaczerp inspiracji do swojego zgłoszenia w Konkursie Edukacja Jutra