Fundacja PFR Patronem Konkursu Droga do przyszłości

Fundacja PFR Patronem Konkursu Droga do przyszłości

Z dumą ogłaszamy objęcie patronatem 2. edycji konkursu firmy Ei System "Droga do przyszłości", skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych. Inicjatywa ta ma na celu zaangażowanie młodzieży w refleksję nad przyszłością i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą postęp technologiczny. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 13 listopada!

Konkurs "Droga do przyszłości" zachęca uczestników do kreatywnego myślenia o przyszłości w czterech kluczowych obszarach: światy alternatywne, zawody przyszłości, ekoinnowacje i inteligentne miasto/wieś. Uczniowie mają za zadanie stworzyć projekty prezentujące ich wizje w jednym z wybranych obszarów, co pozwoli im na rozwijanie umiejętności analitycznych i kreatywnych.

W dobie szybko rozwijających się technologii, takich jak sztuczna inteligencja czy autonomiczne pojazdy, konkurs ten nabiera szczególnego znaczenia. Zachęca on młodych ludzi do zastanowienia się nad wpływem tych innowacji na nasze codzienne życie, strukturę miast i wsi, a także przyszłość rynku pracy.

Udział w konkursie to nie tylko szansa na rozwój dla uczniów, ale również możliwość dla szkół do wzmocnienia swojego wizerunku jako nowoczesnych i renomowanych placówek edukacyjnych. Konkurs otwiera drzwi do dyskusji na temat przyszłości i przygotowania się do nadchodzących zmian.

Nasza Fundacja często angażuje się w rozwój młodych talentów i wspieranie innowacyjności. Wierzymy, że inicjatywy takie jak ta są kluczowe dla kształtowania świadomych i przygotowanych na wyzwania przyszłości obywateli.

Zachęcamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe do udziału w tym inspirującym przedsięwzięciu. Szczegółowe informacje na temat konkursu, harmonogramu oraz procesu rejestracji można znaleźć na stronie internetowej projektu.

Wyniki 2. edycji konkursu Droga do przyszłości!
Piknik ekologiczny i wycieczka edukacyjna w Suchej, czyli lato z Wakacyjną AktywAKCJĄ!