Wybierz się z nami w historyczną podróż VR. Startuje „Edukacyjny Wehikuł Czasu”

Wybierz się z nami w historyczną podróż VR. Startuje „Edukacyjny Wehikuł Czasu”

Odkrywaj i poznawaj historię polskich naukowców i wynalazców w nowy, interaktywny sposób! Dołącz do nas w fascynującej podróży w czasie, łączącą technologię z wiedzą historyczną. Razem kształtujemy postawy nowoczesnego patriotyzmu i inspirujemy młode pokolenia do twórczych działań.

„Edukacyjny Wehikuł Czasu” to ogólnopolski projekt, którego celem jest odkrywanie i upowszechnianie wiedzy historycznej o dokonaniach polskich naukowców i wynalazców. Pragniemy dotrzeć do społeczeństwa, szczególnie do ludzi młodych, z konkretną wiedzą historyczną, przedstawioną w nowoczesny i przystępny sposób.

W ramach projektu planujemy szereg aktywności, głównie dla młodzieży szkolnej i nauczycieli. Zapraszamy uczniów i uczennice na bezpłatne warsztaty do Centralnego Domu Technologii. Oferujemy różnorodne tematy warsztatów. Uczniowie będą mieli okazję poznać historię transatlantyku „MS Piłsudski”, który był symbolem odzyskania przez Polskę dostępu do morza. Zajmiemy się również kryptografią, omawiając jej znaczenie w kontekście wojny polsko-bolszewickiej. Uczestnicy odkryją historię pionierów i pionierek polskiego lotnictwa oraz polskiej myśli technicznej, a także zapoznają się z historią warszawskich neonów, które uczyniły to miasto „stolicą neonów”.

Dla pedagogów organizujemy cykl webinarów, które mają na celu zaprezentowanie nowoczesnych narzędzi w edukacji historycznej oraz udostępnimy do powszechnego użytku scenariusze warsztatów, które opracowali nasi edukatorzy, oferując inspiracje do nauczania historii i kształtowania postaw patriotycznych wśród młodzieży. Każdego zainteresowanego edukacją historyczną w nowoczesny sposób, zachęcamy do odwiedzenia naszego bezpłatnego kina VR w CDT, gdzie będzie można obejrzeć film pt. „MS Piłsudski – podwodna misja”.

Program jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Kino VR w CDT! Wstęp wolny
Kolejna akcja wolontariacka w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach