Kolejna akcja wolontariacka w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach

Kolejna akcja wolontariacka w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach

W ramach akcji wolontariackiej Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju, pracownicy i pracownice Grupy Kapitałowej PFR ponownie odwiedzili Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Działania miały miejsce po raz drugi, po wcześniejszej wizycie Zespołu Departamentu Zarządzania Aktywami PFR TFI w kwietniu. Dzięki ponownym odwiedzinom, obecni wolontariusze i wolontariuszki mogli ocenić efekty swojej pracy.

W trakcie sierpniowej akcji, chętni zajmowali się pracami porządkowymi w ogrodzie, takimi jak przycinanie gałęzi krzewów i grabienie liści na wielkim terenie ośrodka. Myli okna oraz skręcali meble, które posłużą do wyposażenia sal terapeutycznych. Prace te są częścią długoterminowego wsparcia, które Fundacja oferuje ośrodkowi, a wolontariusze i wolontariuszki wyrazili chęć kontynuowania tej współpracy w przyszłości.

Wolontariat w Laskach to nie tylko okazja do pracy, ale także możliwość budowania wspólnoty i poznawania historii miejsca. Wolontariusze i wolontariuszki podkreślają, jak ważne jest dla nich uczestnictwo w takich inicjatywach, które pozwalają im angażować się w więcej działań na rzecz potrzebujących.

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi jest organizacją pożytku publicznego. Ma na celu otaczanie osób ociemniałych, niewidomych i słabowidzących wszechstronną opieką. Uczy, wychowuje, rehabilituje i pomaga odnaleźć się w świecie.

Fundacja PFR planuje kontynuować swoje działania wolontariackie, zachęcając pracowników do aktywnego udziału w kolejnych akcjach. Wspólne działania nie tylko wspierają ośrodek, ale również integrują zespół, tworząc silne więzi między pracownikami.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z akcji:

Wybierz się z nami w historyczną podróż VR. Startuje „Edukacyjny Wehikuł Czasu”
Centralny Dom Technologii gościł przedstawicieli powstającego Centrum STEAM w Wilnie