Wyniki 2. edycji konkursu Droga do przyszłości!

Wyniki 2. edycji konkursu Droga do przyszłości!

Z radością informujemy o wynikach drugiej edycji konkursu "Droga do przyszłości", który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Konkurs, organizowany przez firmę Ei System, pod patronatem Fundacji PFR, miał na celu pobudzenie kreatywności i refleksji nad przyszłością w kontekście dynamicznie rozwijających się technologii.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżniono zgłoszenia w czterech kategoriach. Zwycięskie prace pokazały, jak ogromny potencjał drzemie w młodych ludziach. Były one pełne innowacyjnych pomysłów i kreatywnych rozwiązań, które mogą mieć realny wpływ na naszą przyszłość. Jury miało trudne zadanie, wybierając najlepsze projekty spośród wielu znakomitych zgłoszeń. Do gremium konkursowego dołączył również przedstawiciel naszej Fundacji - ekspert do spraw dydaktyki i edukator CDT – Zbigniew Bujak.

Konkurs Droga do przyszłości, to jeden z najlepszych konkursów w jakich miałem przyjemność uczestniczyć. Dzięki wieloetapowej konstrukcji oraz zapewnieniu przez organizatora sprzętu i materiałów w postaci drukarki 3D i filamentów, jest to konkurs, który realnie rozwija wiedzę i umiejętności jego uczestników. To naprawdę wspaniałe, kiedy jako członek jury możesz dostrzec nie tylko kreatywność, innowacyjność czy użyteczność danych prac konkursowych, ale zobaczyć również te ogromne postępy jakie wykonały wszystkie zespoły na tytułowej Drodze do przyszłości.

– mówił Zbigniew Bujak.

Szczegółowa lista zwycięzców znajduje się na stronie Konkursu. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu. Wasze zaangażowanie i pasja są inspiracją dla nas wszystkich. Dziękujemy również nauczycielom i opiekunom, którzy wspierali uczniów w ich twórczych działaniach.

Fundacja PFR z dumą wspiera inicjatywy takie jak "Droga do przyszłości", które promują edukację i innowacyjność wśród młodzieży. Wierzymy, że takie projekty są kluczowe dla budowania lepszej przyszłości.

Cyfrowy Kierunkowskaz w roku szkolnym 2023/24
Fundacja PFR Patronem Konkursu Droga do przyszłości