Fundacja PFR i CDT na Targach NGO-EXPO w Kielcach

aktualnosc-fundacja-10072023

Koniec czerwca był dla naszej Fundacji niezwykle ekscytujący. Razem z przedstawicielami innych organizacji społecznych z całej Polski odwiedziliśmy Kielce, gdzie wzięliśmy udział w 2. edycji Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 4 tysiące osób i 170 wystawców – Koła Gospodyń Wiejskich, organizacje pomocowe, Zakłady Aktywności Zawodowej i fundacje charytatywne, centra kultury i aktywności lokalnej. To była niepowtarzalna okazja, aby zacieśnić więzy i wymienić doświadczeniem z organizacjami pozarządowymi, które podobnie jak my, działają na rzecz edukacji i aktywizacji.

Targi trwały dwa dni – 29 i 30 czerwca – i przez cały ten czas opowiadaliśmy odwiedzającym i pozostałym wystawcom o ofercie edukacyjnej CDT, zapraszaliśmy ich na nasze zajęcia online i stacjonarne, zachęcaliśmy kobiety do dołączenia do społeczności Akademii Rozwoju i opowiadaliśmy o naszym programie Edukacja dla przyszłości, który realizujemy dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności.

W agendzie Targów znalazło się również miejsce na nasze warsztaty robotyczne! Wstęp na nie, jak i na całe wydarzenie było bezpłatne. Tematem zajęć „Robotyczny konstruktor” jest wykorzystanie robotyki w przemyśle, astronautyce i medycynie, na przykładzie ramion robotycznych. Podczas warsztatów, uczestnicy poznali mikrokontrolery Microbit oraz złożyli własny model ramienia robotycznego, które następnie zaprogramowali do wykonywania określonych działań poprzez system gestów.

Organizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Wolności oraz Fundacja im. Stefana Artwińskiego, którym serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok!

Festiwal kolorów podczas półkolonii w Jabłoniu – Wakacyjna AktywAKCJA trwa
Uczestnicy Wakacyjnej AktywAKCJI na wycieczce w Juraparku i Zwierzyńcu Bałtowskim!