Uczestnicy Wakacyjnej AktywAKCJI na wycieczce w Juraparku i Zwierzyńcu Bałtowskim!

WA_SOSW Jałowęsy_foto

Wakacje trwają w najlepsze, a to oznacza, że rozpoczęliśmy etap realizacji projektów naszego programu grantowego Wakacyjna AktywAKCJA. Pierwszym przystankiem letniej trasy zostało województwo świętokrzyskie i Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jałowęsach wybrali się na jednodniową wycieczkę do pobliskiego Bałtowa. Grupa młodzieży spędziła bardzo intensywny dzień, ucząc się o dziejach Ziemi i zmienności żyjących na niej organizmów oraz poznając dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Na ten jeden dzień podopieczni przenieśli się do świata dinozaurów, spacerując po Juraparku pośród ponad tysiąca modeli prehistorycznych stworzeń w skali 1:1, odbyli podróż po wszystkich kontynentach, poznając z bliska dzikie zwierzęta z najdalszych zakątków świata i zgłębili wiedzę na temat ojczyzny podczas przechadzki po parku miniatur, w którym obejrzeli prawie 50 rekonstrukcji polskich zamków i pałaców, a także poznali związane z nimi ważne wydarzenia, postacie i legendy.

Wychowankowie SPOSW w Jałowęsach to uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną ruchową i autyzmem uczęszczający na co dzień do Specjalnej Szkoły Podstawowej i Szkoły Specjalnej Przysposabiającej. Dzieci nie tylko poszerzyły swoją wiedzę na temat świata i ojczystego kraju, ale i zintegrowały się między sobą i zbudowały świadomość wartości wspólnie spędzonego czasu. To doskonały przykład tego jak spędzać wakacje twórczo i aktywnie! Serdecznie gratulujemy pomysłodawcom projektu.

Fundacja PFR i CDT na Targach NGO-EXPO w Kielcach
Rozmawiamy o roli kobiet na konferencji we Wrocławiu