„Dziewczyny i Przywództwo. Jak wspierać potencjał przywódczy młodych” – poznaj odpowiedź podczas dodatkowego webinaru Akademii Rozwoju

Wspieranie potencjału przywódczego młodych dziewczyn i kobiet jest kluczowe dla budowania bardziej zrównoważonego, sprawiedliwego i innowacyjnego społeczeństwa. Wzmocnienie ich pozycji (empowerment) to nie tylko rozwój indywidualnych umiejętności, ale również usunięcie barier społecznych, kulturowych i strukturalnych. Aby dowiedzieć się jak motywować młodzież do rozwoju, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie dodatkowe Akademii Rozwoju. Już w środę, 19 czerwca, o godz. 13:00 odbędzie się webinar „Dziewczyny i Przywództwo. Jak wspierać potencjał przywódczy młodych”. Aby dołączyć, wystarczy wypełnić formularz.

Ten niezwykły webinar poprowadzi Eliza Durka – Fundatorka i Prezeska Inspiring Girls Polska, doświadczona menadżerka, badaczka i aktywistka społeczna, która na co dzień zajmuje się empowermentem dziewczynek, potencjałem przywódczym młodych i adaptacją młodego pokolenia do zmiany społecznej wywołanej rewolucją technologiczną.

Fundacja Inspiring Girls Polska zajmuje się podnoszeniem aspiracji edukacyjnych i zawodowych dziewczyn poprzez dwa główne obszary: Działania edukacyjne i Think tank.

Działania edukacyjne

Osią działań programowych Inspiring Girls są działania o charakterze mentoringowym, podczas których dorosłe kobiety, tzw. role modelki, pracują według scenariuszy edukacyjnych Inspiring Girls z dziewczynkami, aby budować ich pewność siebie i pomagać identyfikować swoje mocne strony. Jak najczęściej Fundacja stara się również włączać do działań chłopców.

Think Tank

Inspiring Girls Polska to organizacja oparta na wiedzy, prowadzi badania w ramach think-tanku Fundacji, by na ich podstawie projektować skuteczne działania społeczne mając na celu empowering dziewczynek i kobiet. Raporty badawcze Fundacji znajdziesz tu: https://inspiring-girls.pl/think-tank/.

Jednocześnie przypominamy, że już w czwartek 20 czerwca, w godzinach 10:00-13:00 w Centralnym Domu Technologii odbędzie się Gala podsumowująca Akademię Rozwoju! Wydarzenie jest bezpłatne, wystarczy wypełnić formularz pod adresem. Czeka nas inspirujący początek wakacji!

Podsumowaliśmy prawie 3 lata Akademii Rozwoju – relacja z Gali
Akademia Rozwoju na konferencji Don’t give up Sieci Przedsiębiorczych Kobiet