Festiwal kolorów podczas półkolonii w Jabłoniu – Wakacyjna AktywAKCJA trwa

Festiwal kolorów podczas półkolonii w Jabłoniu – Wakacyjna AktywAKCJA trwa

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłoniu na co dzień zapewnia atrakcje mieszkańcom gminy Jabłoń, niezależnie od ich wieku. Na lato, dzięki grantowi, który otrzymała w naszym programie Wakacyjna AktywAKCJA, zorganizowano projekt „Kolorowe lato”. Były to wyjątkowo kolorowe pięciodniowe półkolonie dla dzieci i młodzieży z Jabłonia i okolic.

W ciągu kilku dni najmłodsi mieszkańcy Jabłonia uczestniczyli w szeregu atrakcji i warsztatów. Dzieci codziennie brały udział w zajęciach sportowych i sensorycznych z instruktorami – grały w piłkę nożną czy siatkówkę, a po aktywnych szaleństwach – w kursie gotowania i uczyły się o zdrowym odżywianiu. Nie zabrakło również przestrzeni do uwolnienia młodzieńczej kreatywności – podczas zajęć plastycznych i malarskich oraz warsztatów florystycznych, muzycznych czy garncarskich. Ostatniego dnia odbył się lokalny festiwal kolorów! Było wielobarwnie i radośnie.

Założeniem projektu było umożliwienie dzieciom i młodzieży, przebywających na terenie gminy Jabłoń, aktywnego i interesującego spędzenia czasu wolnego, przy jednoczesnej promocji zdrowych nawyków oraz kreatywnych działań edukacyjno-animacyjnych. Ogromnie gratulujemy organizatorom projektu pomysłów!

Wakacyjne warsztaty dla uczestniczek Akademii Rozwoju z ekspertami Google
Fundacja PFR i CDT na Targach NGO-EXPO w Kielcach