Wyczekiwane zajęcia „Cyfrowy Kierunkowskaz” wracają do CDT!

Wyczekiwane zajęcia „Cyfrowy Kierunkowskaz” wracają do CDT!

Poszerzamy naszą ofertę edukacyjną w CDT o długo wyczekiwane zajęcia dla dzieci i młodzieży „Cyfrowy Kierunkowskaz”! Zapraszamy nauczycieli do zapisywania swoich klas na BEZPŁATNE warsztaty z programowania i robotyki. Zajęcia odbywają się stacjonarnie w Centralnym Domu Technologii, a chęć udziału grupy zgłasza pedagog lub opiekun, poprzez kalendarz online: https://cdt.pl/informacje.html#kalendarz

Projekt „Cyfrowy Kierunkowskaz" realizowany jest w ramach Programu „Młodzi kompetentni warszawiacy w swoim mieście 2023-2024”. Oferujemy trzy tematy warsztatów: „Programowalne historie” i „Wytrenuj swojego robota” dla dzieci w wieku 7-9 lat oraz „Projektowanie miasta przyszłości” dla uczniów od 10 do 14 wieku życia. Spośród tych obszarów, nauczyciel wybiera dwa, w których chce wziąć udział z klasą. Każde spotkanie warsztatowe trwa 90 minut.

„Cyfrowy Kierunkowskaz” to propozycja dla uczniów warszawskich szkół, a szczególnie najmłodszych klas. W tej edycji, prezentujemy zestaw najlepszych i najpopularniejszych warsztatów w ofercie CDT, który uzupełniamy o całkowicie nowe zajęcia i scenariusze. Chcemy kształcić w uczniach umiejętności przyszłości, takie jak współpraca z innymi, inteligencja emocjonalna, rozwiązywanie złożonych problemów, kompetencje cyfrowe, myślenie krytyczne oraz kreatywność. Robimy to poprzez uczenie podstaw programowania, modelowania 3D czy konstruowania. A wszystko to w obszarach i tematach związanych z ekologią, zwierzętami, przedsiębiorczością czy wreszcie, dbaniem o nasze wspólne miasto!

– mówi Zbigniew Bujak, Edukator CDT

Uczniowie poznają podstawowe komendy programistyczne, zasady działania obwodów elektrycznych i płytek programistycznych oraz metody prowadzenia konsultacji miejskich i społecznych. Dodatkowo nauczą się tworzyć proste, autonomiczne programy oraz, jak projektować przestrzenie publiczne zgodnie ze społecznymi ideami.

Serdecznie zapraszamy do zapisów na zajęcia! Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji oraz kalendarz rejestracji znajdują się na stronie: https://cdt.pl/Edukacja.html%23cykl-warsztatow#cykl-cyfrowy-kierunkowskaz

Projekt „Cyfrowy Kierunkowskaz” jest współfinansowany ze środków Urzędu m. st. Warszawy.

Empowerment i Design Thinking, czyli jesień w Akademii Rozwoju
Energetyczny wymiar relacji międzynarodowych – pierwsze spotkanie z cyklu edukacji o klimacie dla studentek i studentów