Rozmawiamy o roli kobiet na konferencji we Wrocławiu

aktualnosc_29062023

Odwiedziliśmy kolejne miasto w ramach projektu „Kobiety maja wybór”, aby rozmawiać z ekspertkami i ekspertami o roli kobiet w życiu społecznym i gospodarczym w Polsce. Tym razem spotkaliśmy się we Wrocławiu, gdzie Magdalena Grzankowska, witając uczestników, wskazała inicjatywy i projekty Fundacji PFR skierowane do kobiet. Omówiła również znaczenie programów edukacyjnych dla sytuacji kobiet w Polsce.

W pierwszej części spotkania twórcy najnowszych raportów Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz Instytutu Pokolenia przedstawili wnioski z tych publikacji. Najpierw głos zabrała Maria Jankowska, Ekspert Instytutu Pokolenia ds. badań społecznych i opowiedziała o tym, czego możemy się dowiedzieć z raportu „Kobiety mają wybór. Zmiana sytuacji kobiet w Polsce w XX i XXI wieku”. Następnie Radosław Zyzik, starszy analityk z zespołu ekonomii behawioralnej zaprezentował raport „Sytuacja kobiet w Polsce z perspektywy społeczno-ekonomicznej”.

W drugiej części wydarzenia grono panelistów dzieliło się  spostrzeżeniami na temat Biznes i gospodarka w rękach kobiet. Wśród zaproszonych gości byli Janusz Cieszyński – Minister Cyfryzacji, Dorota Pawnuk – Burmistrz Gminy Strzelin, Magdalena Malik – wykładowczyni WSB, Trenerka Gallupa, Natalia Biedka – wicedyrektor Przedszkola ZDRÓJ, Stowarzyszenie na rzecz edukacji i rodziny „Nurt”, dr Małgorzata Pawlus – Ekspert Instytutu Pokolenia ds. demografii, współautorka raportu, Maria Czepe – dyrektor biura zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju. Panel moderowała Ida Nowakowska.

Następnie uczestnicy konferencji wysłuchali dwóch wystąpień. Najpierw Katarzyna Blachowicz, Zastępczyni Dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki mówiła o możliwości robienia kariery w IT „Nowa Ty w IT – Profesjonalizm nie ma płci”. Następnie Rafał Kocemba, Kierownik Działu Komunikacji Społecznej Programów z Wydziału Informacji o Funduszach Europejskich Dolny Śląsk opowiedział o tym, jak fundusze europejskie mogą pomóc w rozwoju firmy i kariery „Fundusze Europejskie jako szansa na rozwój”. Na koniec wszyscy wzięli udział w warsztatach „Dobrostan finansowy kobiet” prowadzonych przez Alinę Nieplowicz, Trenerkę PFR Portal PPK.

Uczestnicy Wakacyjnej AktywAKCJI na wycieczce w Juraparku i Zwierzyńcu Bałtowskim!
Akademia Rozwoju gościła na Festiwalu Kobiet Wsi