Rozmawiamy o roli kobiet na konferencji we Wrocławiu

aktualnosc_29062023

Odwiedziliśmy kolejne miasto w ramach projektu „Kobiety maja wybór”, aby rozmawiać z ekspertkami i ekspertami o roli kobiet w życiu społecznym i gospodarczym w Polsce. Tym razem spotkaliśmy się we Wrocławiu. Prezeska Fundacji PFR Magdalena Grzankowska witając uczestników, opowiedziała o inicjatywach i projektach naszej Fundacji skierowanych do kobiet. Omówiła również znaczenie programów edukacyjnych dla sytuacji kobiet w Polsce.

W pierwszej części spotkania twórcy najnowszych raportów Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz Instytutu Pokolenia przedstawili wnioski z tych publikacji. Opowiadali o tym, czego możemy się dowiedzieć z raportu Instytutu Pokolenia „Kobiety mają wybór. Zmiana sytuacji kobiet w Polsce w XX i XXI wieku” oraz „Sytuacja kobiet w Polsce z perspektywy społeczno-ekonomicznej” – analizy przygotowanej przez Instytut Ekonomiczny.

W drugiej części wydarzenia grono panelistów dzieliło się  spostrzeżeniami na temat biznesu i gospodarki w rękach kobiet. Następnie uczestnicy konferencji wysłuchali dwóch wystąpień o możliwości robienia kariery w IT oraz o tym, jak fundusze europejskie mogą pomóc w rozwoju firmy i kariery. Na koniec wszyscy wzięli udział w warsztatach „Dobrostan finansowy kobiet”.

Uczestnicy Wakacyjnej AktywAKCJI na wycieczce w Juraparku i Zwierzyńcu Bałtowskim!
Akademia Rozwoju gościła na Festiwalu Kobiet Wsi