Stacjonarne szkolenia dla kadry nauczycielskiej w Krakowie – Edukacja dla Przyszłości

Bezpłatne dwudniowe szkolenie dla pedagogów w MCDN w Krakowie! Zapraszamy 21 i 22 marca na inspirujące warsztaty z wykorzystywania metody STEAM i mikrokontrolerów w pracy dydaktycznej z uczniami. Link do zapisów znajduje się tutaj.

Wspólnie z zespołem Centralnego Domu Technologii serdecznie zapraszamy edukatorki i edukatorów, nauczycielki i nauczycieli, dyrektorki i dyrektorów szkół na stacjonarne warsztaty do Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach projektu Edukacja dla Przyszłości. Zajęcia poprowadzą edukatorzy CDT – Anna Andrychowska i Zbigniew Bujak.

Pierwszego dnia szkolenia opowiedzą o procesie STEAM na przykładzie projektowania czujników Smart City. Uczestnicy nauczą się obsługi popularnych mikrokontrolerów i aplikacji do kodowania bloczkowego oraz zdobędą wiedzę o podstawach budowania prostych konstrukcji robotycznych oraz o poszczególnych etapach procesu STEAM. Drugi dzień stanie pod znakiem obsługi mikrokontrolerów i programów dodatkowych. Podczas pracy z kilkoma różnymi robotami, akcesoriami i programami, uczestnicy poznają możliwości związane z mikrokontrolerami.

Zajęcia odbędą się w czwartek, 21 marca i w piątek, 22 marca, w godzinach 12:00-18:00 w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, przy ul. Garbarskiej 1.

Szkolenie stacjonarne w Krakowie odbywa się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Od trzech lat wspólnie realizujemy projekt „Edukacja dla Przyszłości”, którego jednym z komponentów są szkolenia dla nauczycieli. Do tej pory podczas 8 warsztatów w różnych miastach w Polsce udało nam się wyszkolić ponad 220 pedagogów. Takie wyjazdy ułatwiają nam dotarcie do szerszego grona nauczycielskiego i dostarczanie im solidnej dawki edukacji.

Trzeci raz wspieramy seniorów z Pragi w okresie przedświątecznym
CDT z Allegro uczą młodzież cyfrowej przedsiębiorczości