świat pieniądza

Rozpoczynamy drugi etap projektu „Świat Pieniądza”

dziecko w okularach z liczydłem

Przez ostatnie tygodnie Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju przyjmowała zgłoszenia do konkursu „Świat Pieniądza”. Jego celem jest promowanie edukacji finansowej i ekonomicznej wśród najmłodszych. Chęć udziału w projekcie wyraziło aż 110 placówek z całej Polski, wśród których znajdują się szkoły podstawowe, domy dziecka i świetlice środowiskowe. Fundacja PFR wysłała do każdej placówki bezpłatne egzemplarze książek „Świat Pieniądza”. W sumie przekazano 2200 sztuk publikacji.

Po otrzymaniu przesyłek, uczestnicy wraz z opiekunami mają za zadanie przeprowadzić lekcję na podstawie treści zawartych w książce oraz udokumentować przebieg zajęć na przykład poprzez fotografię, nagranie wideo czy stworzenie prezentacji. Następnie, przygotowują własne autorskie rozdziały książki na temat „Oszczędzania na przyszłość”. Efekty swojej pracy uczestnicy będą przesyłać − w dowolnym formacie, np. nagrania, wywiadu, prezentacji czy pracy plastycznej − poprzez formularz online dostępny na stronie Konkursu. Na prace czekamy do 14 listopada!

Cieszymy się, że chęć udziału w projekcie zadeklarowało tak wiele placówek. Pokazuje to, jak ważna jest edukacja finansowa wśród najmłodszych i promowanie wśród nich wartości związanych z oszczędzaniem i wartością pieniądza. Teraz na uczestników konkursu czeka zadanie. Jesteśmy bardzo ciekawi prac i pomysłów, jakie zaprezentują nam młodzi pasjonaci tematów ekonomicznych.

– mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator projektu

Po wyłonieniu 10 zespołów laureatów, odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Na autorów najlepszych prac czekają urządzenia ICT służące do edukacji oraz wyjazd dydaktyczny i warsztaty w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

Znamy zwycięzców Konkursu plastycznego
Ogłaszamy wyniki 2. edycji Konkursu Edukacja Jutra!