← Strona główna Grupy PFR

Akademia Rozwoju gościła na Festiwalu Kobiet Wsi

Fundacja PFR
Aktualność Festiwal Kobiet Wsi 16.06.2023

Aby jak najwięcej Polek mogło skorzystać z oferty edukacyjnej Akademii Rozwoju, warsztaty na co dzień prowadzimy w formie online - na żywo oraz w formie nagrań. Jednak w ramach dodatkowych działań chętnie włączamy się w lokalne inicjatywy, aby docierać do kobiet z całej Polski. W ubiegły piątek wspólnie z edukatorami Centralnego Domu Technologii odwiedziliśmy Mieścisko - wieś w województwie wielkopolskim. Tam, w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej, poprowadziliśmy bezpłatne zajęcia stacjonarne Akademii Rozwoju z Umiejętności cyfrowych.

Fundacja PFR objęła patronatem wyjątkowe lokalne wydarzenie Festiwal Kobiet Wsi. To była doskonała okazja, aby przygotować bezpłatne warsztaty, podczas których przez cztery godziny uczestniczki – mieszkanki Mieściska i okolic – poznawały tajniki tworzenia własnej strony www i chatbotów. Cieszymy się, że nasze działania docierają w kolejne zakątki kraju, a przede wszystkim, że mogliśmy poznać grupę inspirujących kobiety i przy okazji wyposażyć je w przydatne umiejętności

 – mówi Dominika Wiśniewska, koordynatorka projektu


Festiwal Kobiet Wsi to niezwykła inicjatywa skupiające lokalną społeczność z Gminy Mieścisko i Powiatu Wągrowieckiego. Organizatorem wydarzenia jest Gminna Biblioteka Publiczna w Mieścisku. Projekt jest realizowany od dwóch lat, z myślą o wszechstronnym wsparciu kobiet i wspólnym uhonorowaniu roli Polek, podkreślając ich determinację, pracowitość i kreatywność. 
 

Fundacja PFR
Poprzedni artykuł
Rozmawiamy o roli kobiet na konferencji we Wrocławiu
Warszawa stolicą neonów – ponownie zorganizowaliśmy wyjątkowy Dzień Dziecka w CDT
Następny

Zainteresują Cię również