Razem z Allegro uczymy młodzież tajników świata e-commerce

CDT_cyfrowa-przedsiebiorczosc_news_FundacjaPFR

Przedsiębiorczość i edukacja finansowa to jeden z ważnych i aktualnych tematów w edukacji. Dlatego razem z Centralnym Domem Technologii zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych na zajęcia „Cyfrowa przedsiębiorczość”. Podczas warsztatów online i stacjonarnych uczniowie nabywają praktyczną wiedzę i nowe cenne umiejętności nie tylko w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale przede wszystkim dowiedzą się czym jest e-commerce. Uczniów na zajęcia zgłasza nauczyciel, wypełniając formularz online.

Do tej pory w zajęciach z Cyfrowej przedsiębiorczości wzięło udział ponad 400 uczestników ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Warsztaty mają formę symulacji przedsiębiorstwa sprzedażowego. Uczestnicy opracowują własny nowatorski produkt lub usługę, przygotowują strategię, analizują dane i podejmują na ich podstawie decyzje biznesowe. Materiały do warsztatów zostały przygotowane przez zespół edukatorów CDT przy współpracy merytorycznej ekspertów Allegro, którzy udostępnili prawdziwe dane, dzięki czemu scenariusze są dostosowane do dzisiejszych realiów.

Zajęcia Cyfrowa przedsiębiorczość udowadniają, że nauka o sprzedaży internetowej może być pasjonująca i praktyczna! Uczestnicy zajęć poznają podstawowe zagadnienia związane z zakładaniem własnego biznesu poprzez symulację. Zamiast nauki o przepisach i rodzajach spółek skupionej na ograniczeniach i ramach, wchodzimy w proces twórczy, kreatywny i skupiony na rozwoju naszej nowej firmy. Cały proces odbywa się również z wykorzystaniem realnych danych sprzedażowych i wskazówek ze strony naszego partnera firmy Allegro

– mówi Zbigniew Bujak, edukator CDT

Warsztaty mogą okazać się wartościowym uzupełnieniem edukacji uczniów szkół poligraficznych i reklamowych. Jednak zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu social media marketingu czy e-biznesu. Scenariusze zajęć są uniwersalne i zostały skonstruowane tak, aby rozwijały zarówno twarde kompetencje zawodowe, jak i pobudzały kreatywność.

Warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych (w wieku 16-19 lat) pt. „Cyfrowa przedsiębiorczość Jak mądrze sprzedawać w Internecie” odbywają się dwóch formatach – zdalnie oraz stacjonarnie w Centralnym Domu Technologii, przy ulicy Kruczej 50 w Warszawie. Zajęcia trwają 90 minut i są bezpłatne dla uczniów szkół publicznych.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy zarejestrować klasę w formularzu zgłoszeniowym: Centralny Dom Technologii (office365.com). Zapisu dokonuje nauczyciel, wybierając zajęcia „Cyfrowa przedsiębiorczość”, a następnie termin (dzień i godzinę zajęć). Po dokonaniu rezerwacji, nauczyciel otrzyma potwierdzenie na adres mailowy podany w formularzu.

Lekcje z końca świata – niezwykły cykl filmów dla młodzieży na ferie zimowe!
Niezwykła mikołajkowa inicjatywa wolontariuszy GK PFR dla podopiecznych Domu Dziecka w Międzylesiu