Lekcje z końca świata – niezwykły cykl filmów dla młodzieży na ferie zimowe!

News-fundacja-lekcje-z-konca-swiata-02022023

Jaki jest najlepszy sposób na spędzenie ferii? Wyprawa do najchłodniejszego miejsca na Ziemi – na Antarktydę! Polski alpinista i podróżnik Michał Leksiński podjął się tego wyzwania i wyruszył, aby zdobyć kolejny szczyt górski. Teraz, razem z Allegro Foundation, zabiera nas ze sobą w tę niezapomnianą podróż, aby pokazać, że prawdziwe duże cele i wyzwania – odpowiedzialność, ekologia i przedsiębiorczość - czekają na nas wcale nie tak daleko! Zapraszamy do prawdziwej krainy lodu, do której może dotrzeć każdy, nie ruszając się z domu. Wystarczy odwiedzić YouTube Centralnego Domu Technologii, gdzie opublikowaliśmy cykl filmów „Lekcje z końca świata”

Lekcje z końca świata to cykl filmów, w których Michał Leksiński opowiada o przygotowaniach do wspinaczki na szczyt Masywu Vinsona, a także o tym, jak doświadczenie oraz narzędzia z wędrówek górskich mogą się każdemu przydać na co dzień, nawet na nizinach. W serii przygotowaliśmy pięć odcinków, każdy z nich porusza inną tematykę – technologia, przedsiębiorczość, odpowiedzialność i środowisko. Podróżnik opowiada o warunkach na biegunie południowymi i o tym, jak współcześnie dba się o tamtejsze środowisko. Przybliża również historię wspinaczek wysokogórskich i tego, jak rozwój technologii wpłynął na polepszenie komfortu uprawiania tego sportu.

Misją Allegro Foundation jest edukowanie młodych ludzi - zarówno uwrażliwiając ich na problemy naszej planety, jak i pobudzając w nich kreatywność i przedsiębiorczość. Projekt “Lekcje na końcu świata” łączy obie te perspektywy. Ten nowoczesny format zajęć pozwala mówić o ważnych tematach w sposób atrakcyjny dla młodego odbiorcy. Cieszymy się, że możemy być częścią tego projektu

- mówi Marta Mikliszańska, Head of Group Public Affairs and ESG w Allegro i członkini Zarządu Allegro Foundation.

Filmy lekcyjne zostały uzupełnione o ekskluzywne materiały prosto z Antarktydy, w których Michał relacjonuje jak wyglądają bazy wspinaczy i codzienność na Antarktydzie. Alpinista opowiada, na przykładzie swoich własnych doświadczeń, jak przedmioty i rozwiązania, pomocne podczas wspinaczek wysokogórskich, przydają się również w życiu codziennym.

Michał Leksiński zdobył większość szczytów na Ziemi, a 3 stycznia 2023 roku, po 10 godzinach wędrówki stanął na Dachu Antarktydy. Jest on prawdziwą inspiracją, a jego motto brzmi „Wędrówka z pasją”. Michał z pasją nie tylko podróżuje, ale także o tym opowiada, dlatego serdecznie zapraszamy do oglądania „Lekcji z końca świata”.

Cykl „Lekcje z końca świata” powstał dzięki współpracy z Allegro Foundation.

Zacznij myśleć jak projektantka! – zapraszamy na webinar dla uczestniczek Akademii Rozwoju
Razem z Allegro uczymy młodzież tajników świata e-commerce