Wszystkie zgłoszone projekty realizowane w GK PFR w 2023 roku wyróżnione w raporcie FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

Podczas konferencji “Targi Idei ESG” odbyła się premiera 22. edycji corocznego raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W publikacji zaprezentowano 1046 praktyk realizowanych przez 266 firm. Raport jest największym w Polsce przeglądem dobrych praktyk rynkowych z obszaru zrównoważonego rozwoju. Wszystkie 5 zgłoszonych praktyk realizowanych w Grupie Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju przez Fundację PFR i PFR Innowacje zostało wyróżnionych w tegorocznym wydaniu Raportu. Są to:

• Szkoła Pionierów PFR – program edukacyjny dla początkujących przedsiębiorców (PFR Innowacje)
  • Akademia Rozwoju – program społeczno-rozwojowy dla kobiet (Fundacja PFR)
  • Wolontariat GK PFR – wszystkie działalna wolontariackie angażujące pracowników PFR (Fundacja PFR)
  • Cyberbezpieczni – projekt edukacyjny dla uczniów i nauczycieli (Fundacja PFR)
  • SamoDZIELNI – projekt wspierający w ścieżce rozwoju młodzież wychowującą się w pieczy zastępczej (Fundacja PFR)

Premiera raportu odbyła się 16 kwietnia w CK ADN w Warszawie w ramach części plenarnej konferencji FOB “Targi Idei ESG”. Wydarzenie zgromadziło blisko 300 profesjonalistów i profesjonalistek z obszarów związanych z szeroko rozumianym sustainability.

Ostatni rok przyniósł dużą dynamikę w obszarze odpowiedzialnego biznesu, zwłaszcza w odniesieniu do napływu nowych regulacji. Jednym z kamieni milowych było przyjęcie przez Komisję Europejską zestawu ESRS. Opublikowano także kolejne akty delegowane do tzw. Taksonomii UE. Ubiegły rok upłynął również pod znakiem intensywnych prac nad CSDDD. Firmy w Polsce, nie tylko ze względu na falę nowych regulacji, dostrzegają konieczność strategicznego podejścia do zrównoważonego rozwoju oraz korzyści wynikające ze zrównoważonej transformacji. To kierunek, w którym podążaliśmy - jako środowisko skupione wokół FOB - od wielu lat. Obecne trendy są zarówno szansą, jak i wyzwaniem. Aby im sprostać, potrzebujemy  zaangażowania i wielostronnej współpracy, do której niezmiennie zapraszamy

– podkreśla w słowie wstępnym do Raportu Maria Krawczyńska-Kaczmarek, członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu to największa i najdłużej działająca organizacja zajmująca się ESG i zrównoważonym rozwojem w kompleksowy sposób, od 2002 r. publikuje Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Główną część publikacji stanowi podsumowanie działań z zakresu ESG i zrównoważonego rozwoju, realizowanych przez firmy w roku poprzedzającym. Stałym elementem publikacji jest także przegląd najważniejszych wydarzeń i publikacji.

Publikacja jest dostępna do pobrania za darmo pod tym linkiem.

Rozpoczynamy V. edycję Konkursu Edukacja Jutra! Tegoroczny temat – sztuczna inteligencja
Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Członka Zarządu ds. Finansowych Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju III Kadencji