Ogłaszamy zwycięzców Konkursu „Świat Pieniądza”

Grafika do ogłoszenia wyników konkursu "Świat pieniądza".

Kończymy czwarty, ostatni etap Konkursu Świat Pieniądza, który polegał na wyborze najciekawszych z nadesłanych prac. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, swój udział w nim zgłosiło aż 110 placówek edukacyjnych z całej Polski. Łącznie wysłaliśmy do nich 2200 publikacji „Świat Pieniądza”, a zadanie konkursowe polegało na kreatywnym przygotowaniu jej ostatniego rozdziału pt. „Oszczędzanie na przyszłość”.

Jury konkursowe w składzie: Krzysztof Chojecki, nauczyciel i popularyzator matematyki, Paweł Dobrowolski, Dyrektor Biura Analiz PFR S.A. oraz Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji PFR, miało nie lada wyzwanie, bo przesłane prace konkursowe były bardzo różnorodne – od scenariuszy lekcji, przez filmy, bardzo atrakcyjne prezentacje, po wywiady.

Prace Konkursowe przygotowane przez uczniów były niesamowicie pomysłowe – to dowód na to, że nie ma jednej uniwersalnej metody mówienia o finansach i że dotarcie z tym tematem do młodych odbiorców może być łatwiejsze niż nam się wydaje.

– mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator Konkursu.

Jury postanowiło docenić pomysłowość uczestników i przyznać aż 10 nagród głównych oraz dodatkowo 9 wyróżnień. Pełna lista laureatów znajduje się TUTAJ.

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wszystkim laureatom.

„Weekend cudów” – pracownicy i wolontariusze Grupy PFR po raz kolejny przyłączyli się do Szlachetnej Paczki
Fundacja PFR podsumowuje roczny projekt „Rok Lema w CDT”