Fan fiction Wyniki konkursu

Ogłaszamy laureatów Konkursu literackiego Fan fiction!

fundacja-pfr-fan-fiction-wyniki-konkursu

Zakończyliśmy Konkurs literacki, do którego Fundacja PFR wraz z Zespołem Centralnego Domu Technologii zaprosiła zarówno dzieci, jak i dorosłych. W ramach zadania konkursowego uczestnicy przygotowywali krótkie teksty, wiersze i opowiadania inspirowane twórczością Stanisława Lema. Zgłoszone prace ocenialiśmy w aż czterech kategoriach wiekowych – do 14 lat, w wieku 15-17, 18-30 oraz 31 lat i więcej. Łącznie otrzymaliśmy 181 zgłoszeń!

Wszystkie prace zachwyciły jury, które miało niełatwe zadanie przy wyborze tych najlepszych. W skład Komisji konkursowej weszli Dariusz Martynowicz – nauczyciel roku 2021, dr Dominika Wiśniewska – Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju, Jakub Płodzich − Dyrektor Fundacji w Instytucie Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.  Po przeczytaniu rekordowej liczby ponad 1000 stron, jury postanowiło przyznać łącznie 12 nagród głównych oraz aż 25 wyróżnień!

Nagrody główne w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali:

Kategoria wiekowa – do 14 lat
I. miejsce - Sonia Stanecka
II. miejsce – Miłosz Wojtowicz
III. miejsce – Daria Kościukiewicz

Kategoria wiekowa – 15 – 17 lat
I. miejsce – Maciej Korzecki
II. miejsce – Mikołaj Wyderka
III. miejsce - Diana Kyselova-Milevska

Kategoria wiekowa (18 – 30 lat):
I. miejsce – Łazarz Kapaon
II. miejsce – Emil Zawadzki
III. miejsce – Aleksandra Radomska

Kategoria wiekowa (31 lat i więcej):
I. miejsce – Marek Wróblewski
II. miejsce – Adam Cieślak
III. miejsce – Rafał Boczek

Pełna lista laureatów oraz wyróżnionych uczestników znajduje się TUTAJ.

Każdy z uczestników wykazał się kreatywnością i nietuzinkowym podejściem, w oryginalny sposób interpretując temat Konkursu. Prace wyróżniały się nie tylko formą, ale również zastosowaniem wielu ciekawych zabiegów artystycznych - niezależnie od kategorii wiekowej. Prace zawierały elementy poezji i prozy, część z nich zawierała autorskie ilustracje. To wszystko sprawiło, że poziom prac był wysoki. Dlatego tym bardziej, dziękujemy za zaangażowanie oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu!

Świat Pieniądza – zmiana terminu wyników Konkursu
Wolontariusze PFR aktywnie wspierają – podsumowujemy Aktywny Wolontariat