Wolontariusze i wolontariuszki GK PFR pomagają aktywnie

fundacja-news-20231006

Od dwóch miesięcy wolontariuszki i wolontariusze Grupy Kapitałowej PFR biegają i jeżdżą na rowerach, zdobywając kolejne kilometry, które przeliczamy na realne fundusze i przekazujemy na szczytne cele. Po pierwszym etapie „Aktywnego Wolontariatu” udało nam się zgromadzić aż 19 000 zł na rzecz Fundacji Po Drugie.

W drugim etapie aktywnie gromadziliśmy kilometry dla Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii 67 w Olsztynie. Za przekazana kwotę  19 728 zł zakupiono 30 nowych specjalistycznych łóżek dla podopiecznych Ośrodka. Dzięki nim po powrocie z wakacji wszyscy uczniowie będą mieć możliwość kontynuowania terapii i niezbędnej regeneracji.

Urlop i wakacje to nie jest powód do lenistwa, dlatego nie tracimy siły rozpędowej i latem kręcimy, biegamy i dzięki tak zgromadzonym kilometrom pomagamy. Przez najbliższe dwa miesiące będziemy zbierać fundusze dla dwu organizacji – Fundacji z Serca dla Serca, która buduje hospicjum dla dzieci „Dom Aniołków” oraz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa.

Hospicjum Łupkowa to placówka domowa i stacjonarna, a jej celem jest podnoszenie jakości życia nieuleczalnie chorych dzieci, zwłaszcza cierpiących na przewlekłą niewydolność oddechową w przebiegu nieuleczalnych schorzeń. To pierwszy w centralnej Polsce stacjonarny ośrodek dla pacjentów wentylowanych mechanicznie.

Hospicjum „Dom Aniołków” powstaje na styku trzech województw, aby rodzice przebywających w nim dzieci mieli jak najkrótszą drogę do pokonania. W tym miejscu chore na nowotwory dzieci będą mogły odpocząć, spędzić czas z najbliższymi i spełniać dziecięce marzenia. Cele, które planujemy osiągnąć to kolejno 18 500 zł dla Fundacji Serca dla Serca i 18 000 zł na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa.

Wierzymy, że szczytne cele motywują wolontariuszki i wolontariuszy PFR do podejmowania kolejnych wyzwań sportowych i „kręcenia” kilometrów przez całe lato!

Przekazaliśmy rowery wychowankom Domu Dziecka we Włodawie
Startuje konkurs na spot filmowy promujący polską kulturę!