← Strona główna Grupy PFR

Wirtualne Targi Pracy IT ONLINE – Fundacja PFR wspiera uczestników rynku pracy

Fundacja PFR
Wirtualne Targi Pracy IT ONLINE – Fundacja PFR wspiera uczestników rynku pracy

Wspieranie aktywności zawodowej w czasach pandemii jest istotne dla wszystkich – zarówno tych, którzy dopiero próbują wejść na rynek pracy, jak i tych, którzy myślą o zmianie aktualnego miejsca  zatrudnienia. Z myślą o tych osobach Fundacja PFR zorganizowała 26 maja w pełni wirtualne wydarzenie rekrutacyjne – pierwszą edycję Targów Pracy IT ONLINE. Poziom zainteresowania targami potwierdził, że istnieje obecnie wielka potrzeba realizacji działań skierowanych na aktywizację na rynku pracy.

Za nami pierwsza edycja w pełni wirtualnych Targów Pracy IT ONLINE. Celem wydarzenia było umożliwienie osobom szukającym nowych wyzwań zawodowych, ale też tym dopiero rozpoczynającym swoją karierę w obszarze IT/Data Science, poznanie oferty pracodawców i przetestowania swoich szans na znalezienie nowej pracy w czasie, gdy gospodarka dopiero rozkręca się po kilkutygodniowym „zamknięciu”. Do realizacji targów Fundacja PFR zaprosiła Fundację Academic Partners, która podzieliła się z nami swoim prawie 11-letnim doświadczeniem w realizacji wydarzeń rekrutacyjnych.

Zainteresowanie Targami przerosło oczekiwania obu Organizatorów, a jednocześnie pozwoliło potwierdzić to, czego się spodziewali – zapotrzebowanie na takie wydarzenia jest bardzo duże, a wiele osób obecnie jest zdecydowanych, aby aktywnie poszukiwać pracy. Na Targi zarejestrowało się prawie 4 tysiące osób, a ogromna większość z nich postanowiła skorzystać z opcji przesłania swoich aplikacji do pracodawców.

Dla nas kluczowe w tym projekcie było zapewnienie dostępności do udziału w wydarzeniu i jego ogólnopolski zasięg. To właśnie odróżniało nasze Targi od edycji stacjonarnych – dostęp do niego miały osoby niezależnie od miejsca zamieszkania i to się udało. Uczestnicy pochodzili z całej Polski.

– mówi Magdalena Grzankowska, Członek Zarządu Fundacji PFR.

Interesujące są proporcje udziału kobiet i mężczyzn. Spośród wszystkich uczestników kobiety stanowiły 34%, a mężczyźni 66%.  Oferta rekrutacyjna wystawców była bardzo różnorodna, choć nacisk kładziono na osoby z doświadczeniem i ekspertów. Zgodnie z deklaracjami 63% uczestników pierwsze kroki w branży ma już za sobą, a 37% to osoby początkujące, czyli juniorzy.

Podczas Targów odbywały się także wydarzenia towarzyszące – webinary tematyczne. W każdym z webinarów na żywo uczestniczyło średnio ponad 200 osób. Podczas wystąpień omawiano między innymi kwestie roli zaangażowania społecznego w projekty IT, a także wykorzystania możliwości pracy zdalnej przy zatrudnianiu w firmach technologicznych specjalistów z niepełnosprawnościami. Z dyskusji prowadzonych w komentarzach podczas streamingu wynikało, że możliwość wymiany wiedzy na temat aktualnych trendów w IT jest bardzo potrzebna. Nagrania z webinarów są dostępne do obejrzenia na kanałach social media Oferty Pracy IT.

Sponsorem Głównym Targów Pracy IT ONLINE był PKN ORLEN.

Fundacja PFR
Poprzedni artykuł
Nowy społeczny wymiar wirtualnej rzeczywistości
Edukacja zdalna to wyzwanie, ale także szansa
Następny

Zainteresują Cię również