wakacyjna aktywakcja

Wakacyjna AktywAKCJA z wizytą w Woli Drzewieckiej

Zdjęcie przedstawia uczestników Wakacyjnej AktywAKCJI, na pierwszym planie stoi chłopiec lejący wodę z węża strażackiego.

Ochotnicza Straż Pożarna z Woli Drzewieckiej to nie tylko zespół osób, które ratują życie i mienie, to także swoiste centrum lokalnej społeczności. Dowodem na to jest wakacyjny projekt „Wakacje offline w Woli Drzewieckiej” realizowany w tym roku w ramach programu Wakacyjna AktywAKCJA. Ta lokalna inicjatywa została stworzona z myślą o najmłodszych mieszkańcach wsi, którzy na co dzień nie mają wiele okazji na aktywne spędzanie wakacyjnego czasu.

Strażacy zaplanowali dla dzieci i młodzieży szereg aktywności, które trwały kilka dni. W ich trakcie całe rodziny aktywnie spędzały czas bawiąc się i jednocześnie nabywając nowe umiejętności, jak na przykład umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Finał „Wakacji offline w Woli Drzewieckiej” obfitował w jeszcze więcej atrakcji – zabaw animacyjnych, gier sportowych czy tanecznych. Odbyły się warsztaty kulinarne, na których dzieci poznały zdrowe zamienniki ulubionych słodyczy. Uczestnicy spróbowali też swoich sił na zajęciach z rękodzieła ludowego. Potem dzieci dały się pochłonąć zabawie – biegały pomiędzy stanowiskami z malowaniem twarzy, sceną, na której występował magik, a wielkimi dmuchanymi zjeżdżalniami. Po upalnym dniu  wszyscy marzyli o chłodnym prysznicu, dlatego ogromną radość wszystkim, niezależnie od wieku, sprawiła międzypokoleniowa bitwa wodna.

To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia inicjatywa, przygotowana przez OSP w Woli Drzewieckiej skierowana do dzieci.

Rusza 2. edycja Konkursu Edukacja Jutra
Wakacyjna AktywAKCJA odwiedza Stowarzyszenie „Moc Jest W Nas” z Płocka