edukacja jutra

Rusza 2. edycja Konkursu Edukacja Jutra

Rusza 2. edycja Konkursu Edukacja Jutra

Rozpoczynamy drugą edycję Konkursu na najlepsze scenariusze lekcji - Edukacja Jutra. Do udziału zapraszamy nauczycieli i edukatorów wszystkich przedmiotów szkolnych. W tej edycji, w związku z obchodami Roku Stanisława Lema, czekamy na pomysły inspirowane twórczością tego wybitnego pisarza. Autorzy najciekawszych scenariuszy otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe. Na zgłoszenia czekamy do 4 października!

Po sukcesie frekwencyjnym pierwszej edycji Konkursu, w tym roku chcemy umożliwić najbardziej kreatywnym pasjonatom edukacji ponowne zaprezentowanie swoich rozwiązań i pomysłów na przeprowadzanie lekcji. Tym razem mogą to być lekcje zarówno zdalne, jak i stacjonarne.

– mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator projektu

Scenariusze zajęć nadesłane do Konkursu mają być nie tylko oryginalne i innowacyjne, ale także nawiązywać do twórczości polskiego powieściopisarza Stanisława Lema. Uczestnicy powinni wykazać się merytoryką i adekwatnością do wieku i poziomu wiedzy uczniów, a treści przekazywane w czasie zajęć muszą być zgodne z podstawą programową.

Aby wziąć udział w Konkursie należy stworzyć autorski scenariusz lekcji oraz nagrać krótki 3-minutowy film zapowiadający zajęcia. Wideo powinno przybliżyć postać edukatora oraz jego pomysł na przeprowadzenie lekcji. Następnie wystarczy wypełnić i wysłać formularz online.

Konkurs jest elementem całorocznego projektu Fundacji PFR i Centralnego Domu Technologii – Rok Lema w CDT.

Partnerami Konkursu są Centralny Dom Technologii oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Patronat nad projektem Rok Lema w CDT objęli: Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polskie Radio Dzieciom i Redakcja Niebezpiecznik.pl

Centralny Dom Technologii obchodzi 2. urodziny.
Wakacyjna AktywAKCJA z wizytą w Woli Drzewieckiej