Warsztaty zawodowe, oferty stażowe i zwiedzanie Warszawy – kolejny ekscytujący zjazd #SamoDZIELNYCH

SamoDZIELNI-news-042023

Za SamoDZIELNYMI już dwa zjazdy – ostatnich z nich odbył się w ubiegły weekend – 22 i 23 kwietnia. Był to czas bogaty w naukę, ale znalazła się też przestrzeń na chwilę aktywnego wypoczynku. W ciągu dwóch dni uczestnicy i uczestniczki Programu chłonęli wiedzę z zakresu budowania pewności siebie i poznawali praktyczne kompetencje związane z wkroczeniem na rynek pracy.

Podczas dwóch dni warsztatowych swoją ekspercką wiedzą dzielili się wolontariusze Grupy Kapitałowej PFR i Partnera tegorocznej edycji SamoDZIELNYCH – Polskiego Holdingu Hotelowego. O możliwościach jakie daje praca w hotelu opowiedział zespół warszawskiego Hotelu Regent. Już niedługo SamoDZIELNI będą mogli się o tym sami przekonać podczas programu stażowego zaproponowanego przez PHH. Oferta jest przygotowana specjalnie dla nich i obejmuje sześciomiesięczną odpłatną pracę w hotelach w Warszawie, Gdańsku i Juracie w różnych działach – recepcji, gastronomii i housekeepingu. Podczas praktyk nad rozwojem SamoDZIELNYCH będzie czuwał opiekun-mentor, który na koniec wyda opinię, na podstawie której może zostać przedstawiona oferta zatrudnienia. Każdy uczestnik po odbyciu stażu dostanie odpowiedni certyfikat poświadczający o udziale.

Warsztaty na temat szukania swoich dobrych stron i roli w zespole przeprowadziła Anna Sobota, dyrektorka reklamy Grupy Super Expres. Wiceprezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju – Bartosz Marczuk – podzielił się swoim doświadczeniem w administracji i komunikacji, podczas zajęć o rozwoju zawodowym. „Jak radzić sobie ze stresem w nowym otoczeniu” taką tematykę poruszyła Julianna Jakubowska, dyrektorka Biura Sprzedaży PFR Portal PPK, tym samym kończąc pierwszy dzień warsztatów. Po intensywnej nauce nadszedł czas na atrakcje, czyli zwiedzanie Warszawy w tym Stadionu Narodowego, który zrobił na wszystkich duże wrazenie.

Po wypoczynku w Hotelu Regent, SamoDZIELNI rozpoczęli kolejny dzień edukacji zawodowej. Sebastian Knap, dyrektor Biura Operacji Departamentu Programów Rozwojowych PFR, przybliżył uczestnikom Programu prawo pracy i rodzaje umów z jakimi mogą się spotkać na swojej ścieżce kariery. Tajniki pisania dobrego CV i listów motywacyjnych zdradziła Janina Pyka, doradca klienta Departamentu Relacji z Klientem PFR. Natomiast o tym, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej opowiedziała dyrektorka Biura Zarządu PFR – Maria Czepe.

Pomiędzy intensywną edukacją nasza Fundacja zapewniła uczestnikom i wolontariuszom pełne wyżywienie. To był weekend pełen wrażeń, już nie możemy doczekać się następnego spotkania, które odbędzie się online w maju!

Partnerami IV edycji Programu SamoDZIELNI zostali Polski Holding Hotelowy oraz Centralny Dom Technologii. Patronat honorowy nad projektem objęli Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki. Patronat medialny objęły redakcje Super Expressu oraz Eska Rock.

Planowanie budżetu domowego, kredyty i zakładanie działalności gospodarczej – ważne tematy na majowym spotkaniu #SamoDZIELNYCH
Rozpoczęliśmy IV. edycję projektu SamoDZIELNI