Rozpoczęliśmy V. edycję SamoDZIELNYCH!

Rozpoczęliśmy V. edycję SamoDZIELNYCH!

Pierwsze kroki stawiane na rynku pracy są kluczowym momentem w życiu każdego młodego człowieka. Aby pomóc w pewniejszym wkraczaniu w dorosłość, zwłaszcza tym którym tej pewności najbardziej brakuje, nasza Fundacja kontynuuje swoje wsparcie wobec młodzieży z pieczy zastępczej. W ubiegły weekend odbył się pierwszy zjazd V. edycji Projektu SamoDZIELNYCH, podczas którego uczestnicy poznawali tajniki autoprezentacji.

W końcu poznaliśmy uczestniczki i uczestników V. edycji programu SamoDZIELNI, czyli 29 młodych ludzi, którzy przez najbliższe miesiące będą zdobywać wiele cennych i praktycznych umiejętności na temat rynku pracy i życia zawodowego. Pierwsze spotkanie, to zawsze duże przeżycie zarówno dla organizatorów, wolontariuszy, jak i dla SamoDZIELNYCH. Bardzo ważne było, aby wszyscy poczuli się pewnie i bezpiecznie, a przestrzeń pozwoliła na swobodę i budowanie zaufania, dlatego odbyły się one w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Cały weekend wypełniony był pracą – w sobotę w ramach warsztatów Akademii Retoryki Igora Zalewskiego, uczestnicy uczyli się jak pokonać tremę, zrobić dobre pierwsze wrażenie i przygotować dobrze skonstruowane i efektowne wystąpienie. W niedzielę CDT odwiedziła Aurelia Sobczak – aktorka teatralna i filmowa, scenarzystka, reżyserka, trenerka, która przeprowadziła szkolenie na temat kultury żywego słowa, występów publicznych i autoprezentacji.

Wszystkie edycje SamoDZIELNYCH są wyjątkowe, co roku uczestnicy zaskakują nas różnorodnymi zainteresowaniami i swoją pomysłowością. Dlatego staramy się za każdym razem stanąć na wysokości zadania proponując innowacyjne zajęcia. Jesteśmy pewni, że uczestnicy tegorocznej edycji zdobędą wiedzę, która zapewni im solidne przygotowanie do wejście na rynek pracy i zachęci do dalszego rozwoju.

– mówi Kamila Surała, koordynatorka projektu w Fundacji PFR

Uczestnicy V. edycji SamoDZIELNYCH mogą się poczuć wyjątkowo także dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Hotelowego, który od poprzedniej edycji, w roli Partnera Głównego, zapewnia wszystkim uczestnikom programu oraz ich opiekunom noclegi w pięciogwiazdkowym Regent Warsaw Hotel. Dodatkowo, SamoDZIELNI, ich opiekunowie oraz wolontariusze-eksperci mieli okazję lepiej się poznać podczas wyprawionej przez hotel Regent uroczystej kolacji inauguracyjnej. Podczas przyjęcia odbyło się także oficjalne wręczenie certyfikatów ukończenia płatnego stażu w Regent Warsaw Hotel przez trzech uczestników IV. edycji Programu. edycji Programu. Dyplomy przekazały osobiście Danuta Kisielewska, dyrektor personalna w Polskim Holdingu Hotelowym oraz Adriana Biernatowicz-Jadczak, dyrektor Regent Warsaw Hotel. PHH już przygotowuje tegoroczny program praktyk, którego szczegóły uczestnicy poznają już na kolejnym zjeździe w kwietniu.

Wszystkie osoby, które odbywały staż w naszym hotelu, wykonywały swoje obwiązki sumiennie i z bardzo dużym zaangażowaniem. Wkraczanie w dorosłość to ważny i decydujący okres w życiu młodych ludzi, dlatego mamy szczerą nadzieję, że zaraziliśmy ich pasją do hotelarstwa i zwiążą swoja przyszłość właśnie z sektorem hospitality.

-mówi Adriana Biernatowicz-Jadczak, dyrektor Regent Warsaw Hotel

Jakub, Marek i Mikołaj szkolili się w obszarach obsługi klienta, utrzymania czystości, w kuchni i w sekcji restauracji. Pozytywna opinia opiekuna praktyk zaowocowała przedstawieniem oferty zatrudnienia, z której cała trójka skorzystała.

Cieszę się, że otrzymałem możliwość odbycia stażu w hotelu Regent. Dzięki niemu poznałem obowiązki w różnych działach, nauczyłem się pracy w zespole oraz zdobyłem pierwsze doświadczenie zawodowe i ważny punkt w moim CV.

-mówi stażysta Marek (obecnie pracownik działu bankietów w Regent Warsaw Hotel).

Mocni na rynku pracy. Fundacja PFR rusza z projektem #SamoDZIELNI
Przekaż 1,5% podatku na stypendia dla młodzieży z pieczy zastępczej