Rozpoczęliśmy IV. edycję projektu SamoDZIELNI

Rozpoczęliśmy IV. edycję projektu SamoDZIELNI

W miniony weekend poznaliśmy uczestniczki i uczestników IV. edycji programu SamoDZIELNI, czyli 30 młodych ludzi, którzy przez najbliższe miesiące wspólnie z nami będą zdobywać wiele cennych i praktycznych umiejętności na temat rynku pracy i życia zawodowego.

Pierwsze spotkanie, to zawsze duże przeżycie zarówno dla nas, jak i dla SamoDZIELNYCH, dlatego bardzo ważne było, aby wszyscy poczuli się pewnie i bezpiecznie, a przestrzeń pozwoliła na swobodę i budowanie zaufania. Stąd pierwsze warsztaty, tradycyjnie, odbyły się stacjonarnie w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

W trakcie pierwszych warsztatów młodzież odkrywa swoje talenty i mocne strony, a także predyspozycje zawodowe. Wzmacnianie pewności siebie to główny cel spotkania, który jest realizowany przez trenerów biznesu. W między czasie wolontariusze z PFR, którzy przez cały program będą współpracować z młodymi ludźmi jako mentorzy, poznają uczestników i wspólnie stawiają przed nimi pierwsze cele rozwojowe.

Obecna edycja SamoDZIELNYCH jest wyjątkowa pod wieloma względami. Przede wszystkim, dlatego że zgłosiła się do nas rekordowa liczba chętnych do uczestnictwa – ponad 100 osób. Jest nam niezmiernie miło, że projekt cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jesteśmy pewni, że uczestnicy tegorocznej edycji zdobędą wiedzę, która da im solidne przygotowanie do wejście na rynek pracy i zachęci do dalszego rozwoju.

– mówi Kamila Surała, koordynatorka projektu

Uczestnicy IV. edycji SamoDZIELNYCH mogą się poczuć wyjątkowo także dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Hotelowego, który zapewnia wszystkim uczestnikom programu oraz ich opiekunom noclegi w luksusowym pięciogwiazdkowym hotelu Regent w Warszawie, położonym w samym centrum miasta, obok traktu królewskiego. To nie wszystko, bo oprócz zakwaterowania, PHH zorganizował wspólną uroczystą kolację dla SamoDZIELNYCH oraz wolontariuszy z GK PFR.

Kolejne spotkanie uczestników programu SamoDZIELNI zaplanowane jest już na kwiecień.

Partnerami tegorocznej edycji programu zostali Polski Holding Hotelowy oraz Centralny Dom Technologii. Patronat honorowy nad projektem objęli Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki. Patronat medialny objęły redakcje Super Expressu oraz Eska Rock.

Warsztaty zawodowe, oferty stażowe i zwiedzanie Warszawy – kolejny ekscytujący zjazd #SamoDZIELNYCH
3. edycja projektu #SamoDZIELNI już za nami!