← Strona główna Grupy PFR

Projekt „Technologią w Raka" - VR w Instytucie Matki i Dziecka oraz w CDT

Fundacja PFR
Projekt „Technologią w Raka

Z ogromną przyjemnością informujemy, że wspólnie z Fundacją "Znajdź Pomoc" rozpoczynamy projekt „Technologią w Raka - VR w Instytucie Matki i Dziecka oraz w Centralnym Domu Technologii".

Projekt zakłada wykorzystanie najnowszej technologii, jaką jest VR (Virtual Reality) w terapii małych i dużych pacjentów onkologicznych w Instytucie Matki i Dziecka oraz podczas spotkań z seniorami w Centralnym Domu Technologii.

Celem terapii jest relaksacja, zwiększenie motywacji do dalszego leczenia jak również rekreacja, czyli ogólna poprawa samopoczucia, która jest ważnym czynnikiem wspierającym leczenie osób przewlekle chorych.

Odbyło się już szkolenie wolontariuszy

9 stycznia odbyło się już szkolenie dla wolontariuszy, którzy będą brać udział w projekcie „Technologią w Raka” i przed nami pierwsze wizyty na oddziałach oraz spotkania z seniorami.

Nasze Koleżanki i Koledzy uczyli się korzystać z gogli i aplikacji VR oraz rozmawiać z pacjentem onkologicznym. Wolontariusze PFR dowiedzieli się jak działa ta technologia i jakie stwarza możliwości poprawy kondycji przewlekle chorych.

Pod koniec stycznia rozpocznie się kolejnym etap projektu. W jego ramach przeszkoleni wolontariusze będą wspierać swoimi umiejętnościami i dobrą energią młodych podopiecznych Warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka oraz seniorów uczestniczących w warsztatach w Centralnym Domu Technologii. W ten sposób zamierzamy umilić podopiecznym pobyt w szpitalu i poprawić ich nastrój, który jest ważnym czynnikiem wspierającym leczenie osób przewlekle chorych.

Na filmie poniżej można zobaczyć, jak technologia VR pomaga w leczeniu najmłodszych pacjentów onkologicznych:

Więcej filmów prezentujących zastosowanie VR u chorych dzieci znajdziesz na koncie organizacji Virtual Dream na YouTube.

Fundacja PFR
Poprzedni artykuł
Nowoczesne technologie dla dziewczyn - Fundacja PFR wspiera projekt Microsoft
Pierwszy kwartał funkcjonowania Centralnego Domu Technologii
Następny

Zainteresują Cię również