Nasi wolontariusze wspierają „Ognisko Nadziei” z Trójmiasta

Zdjęcie z wolontariatu "Ognisko Nadziei".

W poprzedni weekend, Fundacja PFR wspólnie z Fundacją „Ogniska Nadziei” z Trójmiasta, przeprowadziły akcję wolontariacką w placówce opiekuńczo-wychowawczej w „Domu nad Jasieniem”. W jej trakcie wolontariusze Grupy PFR przez dwa dni prowadzili zajęcia sportowe oraz warsztaty plastyczne dla podopiecznych pieczy zastępczej – 4-letniego Nikodema, 6-letnich Igorka i Antka, 7-letniej Andżeliki, 8-letnich Gracjana i Igora, 9-letnich Kariny i Pawła, 12-letniej Basi, 13-letniego Kuby, 17-letnich Maćka i Laury, 15-letniego Roberta i 10-letniego Viktora.

Wizyta w Gdańsku od samego początku była wyjątkowa wolontariusze zostali przyjęci obiadem przygotowanym przez młodzież z „Domu nad Jasieniem”. Następnie, wszyscy razem spędzili czas robiąc coś niezwykle praktycznego, ale też potrzebnego – wspólnie skręcali krzesła, których zakup sfinansowała Fundacja PFR. Drugiego dnia, podopieczni wzięli udział w warsztatach plastycznych oraz zajęciach sportowych, a także rozmawiali z wolontariuszami o bezpieczeństwie i zagrożeniach czyhających w Internecie, w szczególności w mediach społecznościowych. W czasie rozmów zaprosiliśmy najstarszych wychowanków do następnej edycji naszego programu SamoDZIELNI. Przy tej okazji poruszyliśmy temat planów edukacyjnych i zawodowych młodych ludzi na najbliższą przyszłość.

Oprócz przygotowanych wcześniej aktywności, pojawiło się wiele spontanicznych inicjatyw, podczas których wszyscy świetnie się bawili – były to na przykład robienie bransoletek, plecenie warkoczy, odrabianie lekcji czy gra w piłkę nożną. Po tak aktywnie spędzonym dniu i w ramach podziękowania za wspólnie spędzony czas, wolontariusze wybrali się wraz podopiecznymi na pyszny obiad.

Fundacja PFR pragnie kontynuować współpracę z placówką „Dom nad Jasieniem” w Gdańsku i nadal wspierać jej młodych mieszkańców.

Wolontariusze tworzą przyjazną przestrzeń dla dzieci z warszawskiej Pragi
Konkurs na projekt muralu – ogłaszamy zwycięzców