Fundacja PFR zaprasza na drugie wydarzenie w ramach cyklu CDTalks, czyli debaty o edukacji

17 marca 2021 r., wspólnie z zespołem Centralnego Domu Technologii, zapraszamy do udziału w debacie Etyczne dylematy rozwoju technologii. Będzie to kolejne wydarzenie w ramach spotkań społeczności CDT, CDTalks, czyli rozmowy o edukacji. W ich trakcie wspólnie z zaproszonymi ekspertami – przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz technologii – zastanawiamy się i wypracowujemy rekomendacje dotyczące pożądanych kierunków rozwoju systemu edukacji.

Podczas najbliższego spotkania będziemy rozmawiać o tym jakie możliwości i zagrożenia niesie ze sobą postęp technologiczny. Postaramy się odpowiedzieć na pytania o to czy sztuczna inteligencja zmienia nasze życie, czy wirtualna rzeczywistość jest ciekawsza od codzienności, jakie kroki możemy podjąć, by zachować świadomość wpływu postępu naukowo-technologicznego na nasze decyzje etyczne?  Ale przede wszystkim postaramy się dowiedzieć czy zdaniem naszym gości technologie mogą być dobre lub złe.

W panelu eksperckim wezmą udział dr Maciej Kawecki – Prezes Zarządu Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie, dr Magdalena Piech – Chair of European Tech Alliance i Head of Regulatory Affairs w Allegro.pl, Eryk Mistewicz – Prezes Instytutu Nowych Mediów, dr Konrad Maj –  Kierownik Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Tomasz Fill – Wiceprezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, dr Joanna Foryś - Koordynator Unibota, jednostki edukacyjnej Uniwersytetu Otwartego w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Debatą chcemy również zainaugurować obchody setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, prowadzone przez Fundację PFR wraz z zespołem CDT w ramach projektu „Rok Lema w CDT”.  Wydarzenie odbywa się w pełni online. Rejestracja udziału odbywa się poprzez formularz znajdujący się na stronie: cdt.pl/debata

Zapraszamy na warsztaty CDT dla klas w ramach Roku Lema w CDT
Fundacja PFR przekazała samochód rodzicom pięcioraczków