Pomoc

Fundacja PFR przekazała samochód rodzicom pięcioraczków

Fundacja PFR przekazała samochód rodzicom pięcioraczków

Tuż po nowym roku całą Polskę obiegła informacja o  narodzinach pięcioraczków z Gniezna. Wielka radość rodziców związana z przyjściem na świat ich licznego potomstwa połączona była z obawami o wsparcie, którego będą potrzebowali ze względu na konieczność rehabilitacji maluszków. Dlatego nasza Fundacja we współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego podjęła decyzję o sfinansowaniu zakupu samochodu mogącego pomieścić wszystkich członków rodziny!

Potrzeby tak licznej rodziny są nieograniczone. Możliwość bezpiecznego poruszania się i dowożenia bardzo malutkich dzieci na niezbędne badania i wizyty rehabilitacyjne, to być może najlepszy sposób, aby im teraz realnie pomóc.

– mówi Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji PFR

Narodziny pięcioraczków to nieczęsto spotykane wydarzenie – takie sytuacje zdarzają się raz na 52 miliony ciąż. Dla obu Fundacji, które w swoich celach mają wpisaną m.in.  działalność społeczną, udzielenie najpotrzebniejszej pomocy jest naturalną reakcją. Taką potrzebą był zakup samochodu oraz dodatkowych elementów takich jak chociażby ubezpieczenie, które stanowią duży wydatek dla rodziny w tej nowej sytuacji życiowej.

Fundacja PFR i Fundacja PKO Banku Polskiego w 2019 roku udzieliły także wsparcia rodzicom sześcioraczków z Tylmanowej, przekazując im samochód niezbędny do bezpiecznego przewożenia tak licznej rodziny.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy pomóc rodzinie, w której szczęśliwie przyszło na świat liczne potomstwo. Życzymy rodzicom tych dzielnych dzieci siły i zdrowia dla każdego z maluszków, aby jak najszybciej znalazły się w swoim domu.

– dodaje Magdalena Grzankowska

Rodzice nie kryli zadowolenia z tego wyjątkowego daru.

Fundacja PFR zaprasza na drugie wydarzenie w ramach cyklu CDTalks, czyli debaty o edukacji
Centralny Dom Technologii wystartował z nową ofertą dla szkół