pomocdlaukrainy

Fundacja PFR prowadzi zbiórki na rzecz Ukrainy

Grafika informująca o zbiórce na rzecz Ukrainy.

Pracownicy Grupy PFR potępiają brutalną agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, a także solidaryzują się z ofiarami wojny i całym narodem ukraińskim. Dla wszystkich pracowników Grupy PFR wydarzenia te są olbrzymią i niczym nieuzasadnioną katastrofą. Każdy z nas chce teraz działać oraz wspierać mieszkańców Ukrainy, która staje w obliczu katastrofy humanitarnej.

Nasza Fundacja włączyła się aktywnie w pomoc i ruszyła ze zbiórkami - rzeczową i finansową!

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich, zarówno naszych przyjaciół, rodziny, jak i wszystkich ludzi gotowych nieść pomoc, do przyłączenia się do tych zbiórek. W pierwszej fazie zebraną pomoc będziemy kierować do oddziału lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża, która ma możliwość realnej i odpowiednio skoordynowanej pomocy bezpośrednio na terenie Ukrainy.

Zbiórka finansowa

Zachęcamy do wpłat darowizn tytułem: „Darowizna celowa na wsparcie zbiórki dla Ukrainy” na nr konta Fundacji PFR: 34 1020 1026 0000 1402 0475 3705.

Fundacja PFR podwoi Wasze wpłaty!

Zbiórka rzeczowa

Szczególnie potrzebne są następujące rzeczy:

• namioty szybko rozkładalne,
  • kamizelki odblaskowe,
  • polary,
  • nagrzewnice,
  • duże termosy,
  • plecaki z termosami,
  • kubki termiczne,
  • naczynia jednorazowe,
  • worki na krew,
  • radiotelefony,
  • łóżka polowe, śpiwory, koce, poduszki,
  • power banki (najlepiej naładowane),
  • środki opatrunkowe i przeciwbólowe,
  • środki higieniczne (pieluchy, mydła, żele itp.).

Powyższe produkty będziemy zbierać w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 (1. piętro). Koordynatorką zbiórki jest Karina Stasiak, z którą można się kontaktować mailowo na adres [email protected].

Grupa PFR oraz Fundacja PFR pracują również nad innymi inicjatywami związanymi z obecną sytuacją w Ukrainie, o których będziemy informować na bieżąco.

Fundacja PFR zaprasza rodziny z Ukrainy 17 marca do CDT
Agata Roczniak ambasadorką „Akademii Rozwoju"