Cyberbezpieczny Dzień Dziecka w CDT!

Cyberbezpieczny Dzień Dziecka w CDT!

Dzień Dziecka to doskonała okazja do radosnej zabawy, a najlepsza rozrywka to taka, która jednocześnie uczy. Połączenie przyjemności z edukacją sprawia, że dzieci nie tylko kreatywnie spędzają czas, ale również zdobywają cenne umiejętności i wiedzę. Z okazji Dnia Dziecka organizujemy jedyne w swoim rodzaju warsztaty, tworząc radosną atmosferę pełną świętowania, aby każde dziecko mogło poczuć się naprawdę wyjątkowo. Już kolejny raz, wspólnie z Allegro, postanowiliśmy przygotować niezapomniane atrakcje dla dzieci z Polski i Ukrainy i razem z nimi stawić czoła atakom hakerów! Do zabawy zaprosiliśmy podopiecznych Stowarzyszenia Serduszko, Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi oraz Centrum Edukacji PCPM, które jest prowadzone przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

W Allegro cyberbezpieczeństwo jest jednym z priorytetowych obszarów zarządzania. Dlatego bardzo chętnie bierzemy udział w warsztatach z okazji Dnia Dziecka, poświęconych tej tematyce. Wierzymy, że poprzez nasz wkład możemy pomóc wyposażyć najmłodszych w umiejętności i wiedzę, które są im potrzebne do bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu.

– Marta Mikliszańska, Director of Group Public Affairs & ESG w Allegro.

W ramach zabawy stworzyliśmy w Centralnym Domu Technologii swoisty Escape Room, z którego, aby się wydostać należało złamać hasło do komputera. Uczestnicy gry zostali „zamknięci” w CDT przez atak komputerowego wirusa, który zajął sieć, a zabezpieczenia i firewalle mogły go powstrzymywać tylko przez godzinę. Jedyna nadzieja kryła się w komputerze naszego informatyka Michała, którego wirus zatrzasnął w windzie, a który przygotował najnowszy program antywirusowy zdolny do pokonania wirusa. Celem uczestników było złamanie hasła logowania do komputera Michała, które składało się z frazy zawierającej różne słowa, które uczestnicy odkrywali rozwiązując zagadki dotyczące cyberbezpieczeństwa, ukryte w całym CDT!

Dzień Dziecka to dla nas pewnego rodzaju przypomnienie o tym, ile pomysłów kryje się w głowach naszych młodych odwiedzających. Dlatego wielką przyjemność sprawia nam organizowanie dodatkowych inicjatyw edukacyjnych, zwłaszcza dla dzieci, które znajdują się w trudniejszej sytuacji. Niesamowicie było obserwować entuzjazm uczestników, którzy zwiedzali zakamarki Centralnego Domu Technologii i rozwiązywali kolejne zagadki! Naszą misją jest tworzenie wyjątkowych wydarzeń, które sprzyjają integracji kulturowej i niosą ze sobą wartość merytoryczną.

– mówi Zbigniew Bujak, ekspert do spraw dydaktyki w Fundacji PFR.

W obchody włączyli się wolontariusze i wolontariuszki Fundacji PFR i Fundacji Allegro, którzy nadzorowali przebieg gry i dawali wskazówki drużynom. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami od naszej Fundacji i firmy Allegro.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia na kanale YT CDT:

Zapraszamy na galę podsumowującą Akademię Rozwoju!
Ogłaszamy wyniki 5. edycji Konkursu Edukacja Jutra!