Rozpoczęliśmy Ogólnopolski Konkurs i Test wiedzy „Cyberbezpieczni”

Rozpoczęliśmy Ogólnopolski Konkurs i Test wiedzy „Cyberbezpieczni”

Nieustannie rozrastające się przestrzenie internetowe, chociaż niosą ze sobą wiele dobrego, równocześnie zwiększają ryzyko rozwoju cyberprzestępczości. Najlepszą receptą na zapewnienie bezpieczeństwa w sieci i przeciwdziałanie dezinformacji jest edukacja. Dlatego wychodząc naprzeciw tym potrzebom zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym do udziału w Ogólnopolskim Konkursie i Teście wiedzy „Cyberbezpieczni”. Aby wziąć udział w Konkursie należy zarejestrować się na platformie i rozwiązać Test w terminie od 7 listopada, od godziny 15:00 do 3 grudnia również do 15:00! Jest o co walczyć, bo na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku powyżej 13 lat. Konkurs ma formę testu składającego się z 27 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru, które podzielone są na trzy kategorie tematyczne i trzy poziomy trudności. Każdy uczestnik testu otrzyma certyfikat potwierdzający udział w Teście wiedzy. Zależało nam, aby oprócz elementu rywalizacji, uwzględnić również wartość merytoryczną, ucząc młode pokolenie, jak ustrzegać się przed cyberprzestępcami i szerzącymi się fałszywymi informacjami. W Konkursie nagrodzone zostaną zgłoszenia o największej liczbie punktów, najkrótszym czasie wypełnienia i o najwcześniejszej dacie wpływu. Dla zwycięzców przygotowano 100 bonów prezentowych do serwisu Allegro.pl o wartości 500 zł, które będzie można przeznaczyć na bezpieczne zakupy w sieci!

Udział w Konkursie gwarantuje zdobycie wiedzy i umiejętności w obszarze ochrony przed oszustwami internetowymi oraz rozpoznawania fake newsów i fact-checkingu, a także zapewnia dostęp do dodatkowych materiałów edukacyjnych – webinarów Niebezpiecznik.pl! Równolegle z Konkursem wiedzy wyruszyła kampania edukacyjna skierowana do uczniów i rodziców w zakresie cyberbezpieczeństwa, mediów społecznościowych oraz rzetelności informacji w sieci. Owocem akcji są animacje informacyjne oraz broszura dla rodziców i nauczycieli.

Więcej informacji o Konkursie znajduje się w Regulaminie.

Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju kompetencji uczniów i nauczycieli „Cyberbezpieczni”.

Poznaj listę laureatów Testu wiedzy o cyberbezpieczeństwie!
Bądź bezpieczny w sieci – Centralny Dom Technologii zaprasza nauczycieli i uczniów na bezpłatne warsztaty z cyberbezpieczeństwa