Poznaj listę laureatów Testu wiedzy o cyberbezpieczeństwie!

Poznaj listę laureatów Testu wiedzy o cyberbezpieczeństwie!

W dzisiejszych czasach, gdy świat coraz bardziej ulega cyfryzacji, bezpieczeństwo online staje się kluczowym elementem naszego życia. W trosce o podniesienie świadomości na temat cyberbezpieczeństwa, zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych i średnich do sprawdzenia swojej wiedzy w tym obszarze. Nadszedł długo wyczekiwany moment ogłoszenia wyników Ogólnopolskiego Konkursu i Testu wiedzy „Cyberbezpieczni”!

Prawie 4 tysiące uczestników rozwiązało test, czyniąc ten konkurs niezwykle dynamicznym i inspirującym wydarzeniem. Po intensywnym procesie oceny wyników, udało nam się wyłonić 50 najlepszych uczniów szkół podstawowych i 50 uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy nie tylko rozwiązali test z najwyższym poziomem precyzji i szybkości, lecz także wykazali się wyjątkową wiedzą oraz zrozumieniem kluczowych kwestii dotyczących bezpieczeństwa online.

Pozytywnie zaskoczyło nas duże zainteresowanie Konkursem, także pod względem osiąganych wyników. W teście wzięła udział znaczna liczba uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych, którzy osiągnęli wynik 100%. O zwycięstwie zadecydowały zatem najszybsze czasy wypełnienia! Cieszy również to, że w konkursie i teście wzięli udział uczniowie i uczennice z całej Polski, o różnym wieku i różnym poziomie kompetencji medialnych i cyfrowych. Co najważniejsze jednak, wśród osób, które wypełniały test więcej, niż raz widać też poprawę w kolejnych wynikach. Należy zatem uznać, że test pomógł wielu uczestnikom w rozwinięciu wiedzy i umiejętności związanych z bezpieczeństwem cyfrowym i tym jak być bezpieczniejszym w sieci. Mamy nadzieję, że w kolejnych odsłonach tego projektu czekają nas jeszcze lepsze wyniki i jeszcze dłuższe listy laureatów!

– mówi Zbigniew Bujak, ekspert ds. dydaktycznych i edukator CDT

Oto lista wszystkich laureatów: Laureaci konkursu Cyberbezpieczni

Wszyscy zwycięzcy otrzymają bon o wartości 500 zł do wykorzystania na platformie Allegro. Nagrody stanowią nie tylko wyraz uznania, ale także zachętę do bezpiecznych zakupów online, promując świadome wybory i dbałość o własne bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu.

Wyniki testu stanowią impuls do dalszych działań w kierunku edukacji i poprawy świadomości o cyberbezpieczeństwie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Wasz wkład w bezpieczny rozwój Internetu jest nieoceniony.

Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju kompetencji uczniów i nauczycieli „Cyberbezpieczni”.

Test wiedzy o cyberbezpieczeństwie – zmiana terminu wyników Konkursu
Rozpoczęliśmy Ogólnopolski Konkurs i Test wiedzy „Cyberbezpieczni”