Akademia Rozwoju uruchamia program partnerski dla instytucji rynku pracy!

Akademia Rozwoju uruchamia program partnerski dla instytucji rynku pracy!

Ogólnopolski Program społeczno-rozwojowy Akademia Rozwoju cały czas się rozwija! Do Programu dołączyło już ponad 1100 kobiet.

Stworzyliśmy Akademię Rozwoju, aby wspierać kobiety i zachęcać je do działania, bez względu na ich sytuację społeczną, wiek czy wykształcenie. Dzięki tak ogromnemu zainteresowaniu wiemy, że ten Program jest potrzebny.

– mówi Dominika Wiśniewska, koordynatorka Programu.

Aby skala i efekt społeczny projektu był jeszcze większy, Fundacja zaprasza do włączenia się w jego działania instytucje rynku pracy i organizacje, których zadaniem jest aktywizacja zawodowa. Do udziału w Programie Partnerskim zachęca urzędy pracy, ośrodki aktywizacji zawodowej, hufce pracy, koła gospodyń wiejskich oraz inne organizacje działające lokalnie i regionalnie. Każda organizacja, która zgłosi się do udziału w Programie otrzyma dedykowane i bezpłatne warsztaty online dla wybranych grup uczestniczek. Termin i format zajęć będzie dobrany do ich potrzeb i możliwości. Przygotowano opcję realizacji zajęć w trybie standardowym i intensywnym, czyli albo w trzy albo w dwa dni. Na zakończenie kursu każda uczestniczka otrzymuje dyplom potwierdzający udział w kursie. Rejestracja odbywa się poprzez formularz online.

Udział w Akademii Rozwoju jest bezpłatny, a oferta edukacyjna obejmuje warsztaty online z edycji stron internetowych, tworzenia chatbotów, programowania, działalności gospodarczej oraz dodatkowo myślenie projektowe (design thinking). Uczestniczki są również zapraszane do udziału w bezpłatnych wydarzeniach społecznościowych – panelach, debatach i zajęciach stacjonarnych. Wszystko to, aby umożliwić im wybór własnej ścieżki rozwoju i dać dostęp do innych kobiet, które również myślą o kolejnych krokach w swojej karierze.

Pierwszym Partnerem Akademii Rozwoju w ramach Programu Partnerskiego został Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z Poznania. W związku z tą współpracą nasi eksperci podczas Konferencji „Przedsiębiorczość kobiet z obszarów wiejskich” opowiadali o Akademii oraz specjalnie dla uczestniczek spotkania przeprowadzili 3 godzinne warsztaty online z tworzenia stron www.

Aby zostać Partnerem Akademii Rozwoju wystarczy wypełnić formularz online, w którym wyrażamy chęć udziału i wskazujemy w jakim trybie chcielibyśmy o realizować.

Razem możemy więcej!

Antologia zwycięskich fanfików lemowskich już jest dostępna!
HumanTech Meetings II, czyli rozmowy o wyzwaniach technologicznych w pandemicznych czasach – podsumowanie drugiej edycji projektu