Fan fiction

Antologia zwycięskich fanfików lemowskich już jest dostępna!

Antologia zwycięskich fanfików lemowskich już jest dostępna!

Wreszcie mamy to, czego bardzo wyczekiwaliśmy i możemy oddać to w Państwa ręce – Antologia zwycięskich fanfików lemowskich! Cały zeszły rok, wspólnie z miłośnikami twórczości Stanisława Lema, świętowaliśmy Rok Lema w CDT, a dzisiaj podsumowujemy i wspominamy ten pełen wrażeń czas, wydając tę niezwykła publikację!

Nasza antologia to 100 stron niezbitych dowodów na to, ile talentu i twórczej mocy, inspirowanej twórczością Stanisława Lema drzemie w przedstawicielach wszystkich pokoleń! To właśnie z myślą o nich zorganizowaliśmy aż 4 konkursy artystyczno-literackie: 2. edycję konkursu dla nauczycieli i edukatorów „Edukacja Jutra”, konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, konkurs na projekt graficzny muralu dla młodych artystów oraz konkurs na krótki utwór literacki „Fanfik” dla każdego.

Zainteresowanie konkursami było ogromne – nadesłano prawie 500 prac. Z otrzymanych tekstów literackich jury, w którego skład wchodzili: Dariusz Martynowicz – Nauczyciel Roku 2021, Jakub Płodzich − Dyrektor Fundacji w Instytucie Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, dr Dominika Wiśniewska i Oliwia Łapka z Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju, wybrało te najlepsze, które następnie poddaliśmy redakcji językowej i zebraliśmy w antologii.

Publikacja zawiera zwycięskie teksty literackie (fanfiki) oraz prace plastyczne nagrodzone w konkursach. To pierwsza tego typu publikacja, dlatego jesteśmy pewni, że jej lektura będzie dla każdego wyjątkowym doświadczeniem!

Zapraszamy do lektury: LINK

Zapraszamy na debatę CDTalks „Edukacja na rzecz wzrostu gospodarczego i włączenia społecznego”
Akademia Rozwoju uruchamia program partnerski dla instytucji rynku pracy!