Znajdź pomysł na lekcję Biznesu i zarządzania – zbiór zwycięskich scenariuszy o przedsiębiorczości już jest dostępny!

CDT_najlepsze

Od kilku miesięcy bardzo wiele mówi się o nowym przedmiocie maturalnym „Biznes i Zarządzanie”, który wchodzi do szkół ponadpodstawowych już we wrześniu tego roku. Bazuje on na założeniach Podstaw Przedsiębiorczości, ale rozszerza je o wymiar praktyczny, kładzie nacisk na pracę w grupach i analizę case studies. W trakcie lekcji BiZ-u uczniowie będą zdobywać umiejętności menadżerskie, nauczą się pracować w grupie i zarządzać finansami.

Wierzymy, że zawarte w zbiorze prace staną się podstawą i inspiracją dla nauczycieli w tworzeniu autorskich pomysłów na lekcje BiZ. Jednocześnie cieszymy się, że przyszłe pokolenia zdobywają kolejne możliwości rozwoju – w zakresie myślenia kreatywnego, analiz case studies i zapoznają się z realiami współczesnej gospodarki

Karol Izdebski, koordynator konkursu

Nasza Fundacja traktuje edukację z zakresu przedsiębiorczości i finansów priorytetowo. Regularnie organizujemy w tym obszarze wiele działań, zwłaszcza z firmą Allegro, która jest partnerem ścieżki edukacyjnej CDT - Cyfrowa Przedsiębiorczość.

W związku z tematem 4. edycja konkursu „Edukacja Jutra” skupiała się wokół przedsiębiorczości. Odpowiadając na potrzeby pedagogów i edukatorów przygotowujących treści zajęć z „Biznesu i Zarządzania”, zebraliśmy w jedno miejsce prace, które zostały wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu „Edukacja Jutra”. Z dumą prezentujemy publikację zawierającą 11 najlepszych scenariuszy lekcji o przedsiębiorczości.

Zapraszamy do lektury!

Wiemy, jak uczyć przedsiębiorczości – relacja z debaty eksperckiej CDTalks