CDT rok lema

Warsztaty lemowskie CDT na Festiwalu Bomba Megabitowa w Krakowie

Zdjęcie przedstawiające uczestników warsztatów lemowskich podczas pracy w grupach przy biurkach.

W sobotę 11 września w Krakowie, odbyły się lemowskie warsztaty stacjonarne prowadzone przez edukatorów Centralnego Domu Technologii. Był to jeden z elementów projektu „Rok Lema w CDT” realizowany podczas „Bomba Megabitowa – festiwal przyszłości”. Zespół edukacyjny otrzymał zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema wspólnie z Miastem Krakowem i Krakowskim Biurem Festiwalowym, ponieważ łączyło ono instytucje i ekspertów zaangażowanych w promowanie twórczości Stanisława Lema w trakcie ogólnopolskich obchodów Roku Lema.

W czasie trzech spotkań warsztatowych edukatorzy przeprowadzili dwa 1,5-godzinne spotkania z dziećmi „L.E.M. BOT” oraz jedno 2-godzinne spotkanie z nauczycielami pt. „STEAM w codziennej pracy z uczniami. Interdyscyplinarne warsztaty dla nauczycieli inspirowane twórczością Stanisława Lema”. Motywem przewodnim warsztatów była twórczość Stanisława Lema.

Dzieci uczestniczące w warsztatach wykazały się niezwykłą pomysłowością, zaskoczyły nas tym jak niesztampowo podeszły do wykonywanych zadań. Natomiast nauczyciele bardzo entuzjastycznie reagowali na pomysł korzystania z metodologii STEAM na swoich zajęciach, wyraźnie wskazując, że widzą sens jej zastosowania i w związku z tym chcą ją lepiej poznać

– mówi Dominika Wiśniewska, menedżer Fundacji PFR.

Przez cały dzień edukatorzy CDT pokazywali dzieciom i nauczycielom biorącym udział w warsztatach w jaki sposób można korzystać z chatbotów, tworzyć je samemu, a jednocześnie kreatywnie nawiązywać do wątków i bohaterów prozy Stanisława Lema. Dodatkowo, zachęcali do twórczego korzystania z nowych technologii i poszerzania swojej wiedzy, między innymi dzięki warsztatom oferowanym przez Centralny Dom Technologii, w tym warsztatom „L.E.M. BOT” znajdującym się w stałej ofercie edukacyjnej CDT w tym semestrze.

Nauczyciele, którzy chcieliby, aby ich uczniowie również wzięli udział w warsztatach lemowskich CDT zapraszamy do rejestrowania klas.

Startuje #KONKURSPLASTYCZNY dla dzieci i młodzieży szkolnej
Centralny Dom Technologii obchodzi 2. urodziny.