konkurs

Startuje #KONKURSPLASTYCZNY dla dzieci i młodzieży szkolnej

Plakat ilustrujący konkurs plastyczny w ramach projektu ROK Lema w CDT

Startujemy z kolejnym niezwykłym działaniem skierowanym do dzieci i młodzieży. Po serii warsztatów edukacyjnych w Centralnym Domu Technologii realizowanych w ramach projektu „Rok Lema w CDT”, teraz przygotowaliśmy dla nich konkurs plastyczny! Dlatego zapraszamy najmłodszych do nadsyłania prac inspirowanych twórczością Stanisława Lema. Na młodych autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody! Na zgłoszenia czekamy do 31 października!

Celem Konkursu dla najmłodszych fanów prozy Stanisława Lema jest promowanie wśród młodzieży twórczości jednego z najwybitniejszych światowych pisarzy science-fiction oraz zachęcenie do puszczenia wodzy wyobraźni i pokazania swojego talentu. Prace plastyczne mogą zostać wykonane w dowolnej formie, wybraną przez młodego uczestnika techniką artystyczną. Zachęcamy do czytania utworów wybitnego pisarza i zilustrowania wybranego fragmentu jego dzieł według własnego pomysłu.

Laureaci będą wybierani w dwóch grupach wiekowych: 10-14  lat oraz 15-17 lat. Kryteria, którymi będzie kierowała się komisja konkursowa przy wyborze zwycięzcy, to zgodność nadesłanej pracy z tematyką Konkursu oraz zaprezentowany poziom artystyczny. Doceniane będą również oryginalność i innowacyjność pomysłów. Na laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody, między innymi roboty edukacyjne i tablety oraz możliwość pokazania swojego dzieła na wernisażu w Centralnym Domu Technologii.

Zachęcamy rodziców i opiekunów do motywowania młodych artystów i pomagania im w nadsyłaniu prac. Aby zgłosić pracę dziecka do Konkursu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Konkurs na projekt muralu – Fundacja PFR promuje młodych artystów
Warsztaty lemowskie CDT na Festiwalu Bomba Megabitowa w Krakowie