Co nas motywuje, co nas inspiruje – podsumowaliśmy 1. Edycję Akademii Rozwoju

Akademia_rozwoju_CDT_20221124

W czwartek, 24 listopada zaprosiliśmy do Centralnego Domu Technologii grupę inspirujących kobiet i wydarzeniem „Co nas motywuje, co nas inspiruje” wspólnie z Google.org podsumowaliśmy 1. edycję Programu Akademia Rozwoju! A było co świętować, ponieważ w przeciągu niecałego roku do grona uczestniczek dołączyło już ponad 1500 kobiet z całej Polski, udało nam się zrealizować ponad 120 warsztatów online i 15 wydarzeń dodatkowych dla prawie 500 uczestniczek.

Na co dzień uczestniczki Akademii Rozwoju spotykają się online, dlatego wydarzenie stacjonarne było niepowtarzalną okazją do poznania siebie nawzajem, a także na rozmowę z ekspertkami i przedsiębiorczyniami z całego kraju. Poruszono temat ewaluacji Programu, napotykanych trudnościach i planów na przyszłość.

Takie spotkania to doskonała okazja do budowania sieci kontaktów, a także wzmacniania kompetencji związanych z kreatywnością i przedsiębiorczością. To także unikatowa szansa na omówienie tematów, które są codziennością organizacji społecznych, a które powinno się realizować wspólnie - takich jak projektowanie programów aktywizacyjnych, praca z uczestnikami, dobór grup docelowych oraz mierzenie skuteczności programów

– mówi dr Dominia Wiśniewska, koordynatorka programu

Uczestniczki wydarzenia miały możliwość aktywnej wymiany podglądów i spostrzeżeń, dzięki udziałowi w stołach eksperckich. Do rozmów zasiadły przy nich reprezentantki partnerów Programu, zaproszone ekspertki oraz same uczestniczki Akademii Rozwoju. Wspólnie wskazano największe wyzwania organizacji oraz pomysły na wzmocnienie skuteczności projektów skierowanych do kobiet, a także omówiono perspektywę uczestnika.

Podczas wydarzenia wystąpiły również trzy niezwykle inspirujące kobiety – Agata Roczniak – inspiratorka, prezeska Fundacji DIVERSUM i ambasadorka Akademii Rozwoju, Małgorzata Walczak – dyrektorka inwestycyjna PFR Ventures oraz Bożena Kowalkowska – dziennikarka, pisarka, felietonistka, trenerka. Panie podpowiedziały, gdzie znaleźć i jak szukać inspiracji w otoczeniu i samym sobie. Wskazały momenty ze swojego życia, które dla nich były przełomowe i mogą być wskazówka dla innych.

Podczas części „Inspiracje ze świata” o sytuacji kobiet z trzech kontynentów opowiedziały Clara Popeo (Incluyeme.com) z Argentyny, Emmanuelle Laroque (Social builder) z Francji i Christine Osae (Project Akilah) z Rwandy. Panie przygotowały nagrania, na których przedstawiły realizowane w swoich regionach projekty dla kobiet i wskazały najważniejsze problemy, z którymi się zmagają. Okazało się, że pomimo tego, że dzieli nas wiele kilometrów, to doświadczenie kobiet, które zamieszkują mniejsze miejscowości, pochodzą ze środowisk marginalizowanych czy posiadają jakiś rodzaj niepełnosprawności jest bardzo podobne.

Uczestniczki Akademii mogły również wziąć udział w warsztacie „I’m remarkable", który poprowadziła Agnieszka Tomaszewska, trenerka i koordynatorka z Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. A na koniec wydarzenia każda pani mogła wziąć udział w biznesowej sesji fotograficznej i wykonać profesjonalne zdjęcie portretowe, które z cała pewnością przyda się jej w przyszłych działaniach biznesowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczkom wydarzenia!

Ogłaszamy wyniki III edycji konkursu Edukacja Jutra
Tanie i bezpieczne zakupy na Black Friday – specjalne wydanie warsztatów